ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ-Α.Ο ΤΡΙΚΑΛΑ(1-0)

To Trikalascore σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη της αναμέτρησης του Α.Ο Τρίκαλα στην ‘Αρτα με τον τοπικό Καραισκάκη για την 9η αγωνιστική της SL2.

Kαλησπέρα σας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε στο γήπεδο Αγίων Αναργύρων.

Οι συνθέσεις

Καραϊσκάκης (Μάγγος): Μπουργάνης, Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Γιαννιώτης, Ρουμπακούμπα, Δούμτσιος, Γυφτοκώστας, Τάμπας, Παπανίκου, Ρούνεϊ, Λόβρικ.

Τρίκαλα (Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Νιάρος, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Ζιώγκος, Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου, Αλμπάνης, Κεγαχιάς, Πέλκας, Σταματής.

Διαιτητής: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Θανασιάς (Ηπείρου), Κουβαλάκης (Δράμας)

Στο 16′ τα Τρίκαλα είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή με το σουτ του Πέλκα μέσα από την περιοχή να μη βρίσκει στόχο.

Νωρίτερα οι κυανέρυθροι ζήτησαν πέναλτι σε πτώση του Σουλιώτη μέσα στην περιοχή.

Στο 31′ τεράστια ευκαιρία για τα Τρίκαλα με το Σταματή να βγαίνει τετ α τετ με τον Μπουργάνη, αλλά το πλασέ του φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Στο 38′ καλή στιγμή για τον Καραισκάκη με το Δούμτσιο ο Γιακουμής αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ.

Γκολ για τον Καραισκάκη στο 45′ με κεφαλιά του Γιαννιώτη μέσα από την περιοχή. 1-0 ο Καραισκάκης.

Ξεκίνησε το Β’ ημίχρονο.

Στο 46′ ο Φασίδης πέφτει μέσα στην περιοχή αντί για πέναλτι ο διαιτητής δείχνει κίτρινη κάρτα στο νεοεισελθόντα παίκτη του ΑΟΤ.

Στο 63′ ο Ευθυμίου προσπαθεί να απειλήσει με μία σέντρα που φεύγει άουτ.

Ατολμα τα Τρίκαλα μέχρι στιγμής στο ματς, πρεπει να ανεβάσουν στροφές για να κυνηγήσουν την ανατροπή στο χρονικό διάστημα που υπολείπεται.

Φτάσαμε στο 77′ παραμένει το 0-0. Τα Τρίκαλα δε δείχνουν σημάδια ανάκαμψης και ενώ τα χρονικά περιθώρια έχουν στενέψει.

Στο 83′ απίστευτη ευκαιρία για τα Τρίκαλα να ισοφαρίσουν. Ο Σταματής με ατομική προσπάθεια μπαίνει στην περιοχή κάνει και το σουτ ο Μπουργκάνης αποκρούει σωτήρια.

Τελικό αποτέλεσμα 1-0 για τον Καραισκάκη. Δεύτερη σερί ήττα για τον ΑΟΤ που χάνει την ευκαιρία να πλησιάσει τους πρωτοπόρους, οι οποίοι επίσης υπέστησαν βαθμολογικές απώλειες στα σημερινά ματς.