Trikalascore

Καλή εμφάνιση για τα Μετέωρα, στη φιλική ήττα από την Εθνική Ενόπλων(PICS)

Τα Μετέωρα στάθηκαν αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο παρά το ότι γνώρισαν την ήττα με 2-0 από την Εθνική Ενόπλων στο πιο δυνατό φιλικό παιχνίδι που έδωσαν μέχρι τώρα.

Πέρα από τις βραβεύσεις και τον φιλανθρωπικό χαρακτήρα της σημερινής εκδήλωσης υπήρχε φυσικά και το αγωνιστικό μέρος και ξεκινάμε από αυτό.

Τα Μετέωρα έκαναν μία αρκετά καλή εμφάνιση, οι γραμμές τους ήταν κοντά, είχαν καλή αλληλοκάλυψη, ενώ είχαν και κάποιες καλές ευκαιρίες στο επιθετικό κομμάτι.

Στο πρώτο ημίχρονο μάλιστα οι γηπεδούχοι δεν δέχθηκαν ιδιαίτερη πίεση και το τέλος του ήταν στο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος η Εθνική Ενόπλων κατάφερε να ανοίξει το σκορ στα πρώτα λεπτά, με τα Μετέωρα να προσπαθούν να ισοφαρίσουν στην συνέχεια, αλλά τελικά δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα στην εκπνοή του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα

7′ Ο Γκουντρουμπής μόνος απέναντι στον Γκουλιώνη, πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας των Μετεώρων απόκρουσε.

22′ Σουτ του Καζάκου από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.

26′ Καλό σουτ του Μπαούτη, απόκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Τσιώσης.

42′ Σουτ του Πετριτάι, η μπάλα αποκρούστηκε από τον Γκουλιώνη σωτήρια.

47′ Προσπάθεια του Γκουντρουμπή αποκρούστηκε από το αριστερό κάθετο δοκάρι, νέο σουτ του ίδιου παίκτη απόκρουσε ο Γκουλιώνης για να έρθει ο Πετριτάι και να γράψει το 0-1.

48′ Σουτ του Γκουντρουμπή αποκρούστηκε από τον Γκουλιώνη.

56′ Ο Γκουντρουμπής βγήκε απέναντι στον Γκουλιώνη, αλλά πλάσαρε άουτ.

61′ Σουτ του Κεραμά, πέρασε ψηλά άουτ.

78′ Ο Καζάκος βρέθηκε σε τετ-α-τετ, έκανε το πλασέ, αλλά ο Μπόμπολας απόκρουσε σωτήρια.

80′ Ο Καζάκος βρήκε τον Σαμπάνη σε καλή θέση κι αυτός διαμόρφωσε το 0-2.

Διαιτητής ήταν ο Κ. Λεωνίδας με βοηθούς τους Μ. Μανασή και Αλεξόπουλο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ (Χρήστος Αυγέρος): Γκουλιώνης (70′ Μπόμπολας),Μπαούτης (62′ Σκρέκας), Ζήσης, Φορτούνης, Νταλούκας (62′ Θ. Λιακόπουλος), Β. Αλμπάνης (70′ Γ. Λιακόπουλος), Αυγέρος (57′ Κεραμάς), Σακελλαρίδης (57′ Σαμούτης), Τσιάμης (45′ Γκόβαρης), Κοτσιλιάνος (45′ Γιαννακόπουλος), Σ. Αλμπάνης (37′ Α. Αλμπάνης).

ΕΘΝΙΚΗ ΕΝΟΠΛΩΝ (Βασίλης Βούζας): Τσιώσης (70′ Λαχανάς), Γκουντρουμπής (52′ Παπαγιαννόπουλος), Πετριτάει (52′ Σαμπάνης), Προβιδάκης (52′ Γκουγκούλης), Καζάκος, Βατουσιάδης, Ηλιάδης (50′ Λαχανάς), Μπούζας, Οικονομόπουλος, Γαλυνάκης, Καλτσάς (30′ Βόσδου).