Και ο ψυχωμένος Βατανιακός “πλήγωσε” το γόητρο του ΑΟ Τρίκαλα

Στο γήπεδο του Βατανιακού, η τοπική ομάδα επικράτησε του ΑΟΤ με 2-1 σε ένα αποτέλεσμα πολύ άσχημο για την ομάδα των Τρικάλων η εικόνα της οποίας προβλημάτισε.
Ίσως η μόνη δικαιολογία για την εμφάνιση και την ήττα να είναι ότι αγώνας έγινε σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο όπου δύσκολα μπορούσε να παιχθεί καλό ποδόσφαιρο.
-Απουσίες τελευταίας στιγμής ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος λόγω ίωσης και ο Γεωργάκης λόγω εξεταστικής.

Από την άλλη ο Βατανιακός που έπαιζε ένα από τα τελευταία του χαρτιά για παραμονή στην κατηγορία κυριολεκτικά έτρωγε σίδερα και πήρε την πολύτιμη νίκη
-Αρκετοί και οι Τρικαλινοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο για να ενισχύσουν την ομάδα
9′ Ο Μιτακίδης έκανε το σουτ από κοντά αλλά η μπάλα και λόγω του ισχυρού άνεμου έφυγε εκτός περιοχής.
13′ Ο Φιρινίδης με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ τη μπάλα που πήρε περίεργη τροχιά μετά από γέμισμα των φιλοξενούμενων στην περιοχή του Βατανιακού.
44′ Ο Βασιλείου σε αντεπίθεση έκανε το γύρισμα για την περιοχή εκεί όπου ο Σαμαντάς έκανε το συρτό επικίνδυνο σουτ που έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Φιρινίδης.
46′ Σουτ του Μιχαηλίδη, έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί των Τρικάλων.
53′ Ο Μητράκας από ευνοϊκή θέση έκανε το πλασέ το οποίο ήταν αδύναμο, δίνοντας την ευκαιρία στον Κατσαντώνη να απομακρύνει σωτήρια τη μπάλα πάνω στη γραμμή.
62′ 1-0: Μετά από εκτέλεση φάουλ του Δ. Ανανιάδη, ο Λιόλιος με κεφαλιά-πάσα βρήκε τον Μιχαηλίδη στο δεύτερο δοκάρι κι εκείνος με νέα κεφαλιά άνοιξε το σκορ.
68′ 2-0: Ο Μιχαηλίδης, μετά από προσποίηση του Μητράκα, με συρτό σουτ διπλασίασε τα τέρματα για τον Βατανιακό.
69′ 2-1: Ο Βασιλείου με σουτ από πλάγια θέση μείωσε σε 2-1 για τον ΑΟΤ.
73′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Δ. Ανανιάδη, ο Λιόλιος έκανε το σουτ που έφυγε άουτ.
85′ Σουτ του Αλεξίου, έφυγε άουτ.
88′ Εκπληκτική απόκρουση του Φιρινίδη σε κόρνερ, σε σουτ του Αλεξίου.
Βατανιακός (Γιώργος Ποτουρίδης): Φιρινίδης, Σαμανίδης, Δερμίσης (80′ Μάλα), Γκαράτζιας, Λιόλιος, Ανανιάδης Χ., Μιχαηλίδης (90′ Δημητρίου), Δαλαμήτρας, Μιτακίδης. Ανανιάδης Δ. (94′ Χαντζαρίδης), Μητράκας (94′ Φιρινίδης Χ.).
ΑΟ Τρίκαλα (Σάκης Θεοδοσιάδης): Αναγνώστου, Μάγγος, Τζέλης (46′ Μαλακασιώτης), Κατσαντώνης, Σκόνδρας Ι., Ιωάννου (63′ Ζαΐμι), Μπέκας (70′ Κοντογεώργος), Σκόνδρας Ν., Αλεξίου, Σαμαντάς, Βασιλείου (80′ Μαγκούτης).