‘Ηττα Μετεώρων στην Πτολεμαίδα(PICS)

α Μετέωρα γνώρισαν ακόμη μία ήττα σήμερα καθώς ηττήθηκαν με 3-2 από τον Μακεδονικό Φούφα σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Γήπεδο Πτολεμαΐδας για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Το sportskalampaka ταξίδεψε στην πόλη της Πτολεμαΐδας κι έχει όλες τις λεπτομέρειες του αγώνα.

Τα Μετέωρα αν και στην αρχή του αγώνα έκαναν καλή εμφάνιση  και κατάφερνα να προηγηθούν στο σκορ η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Από ένα τραγικό λάθος της άμυνας ουσιαστικά πρόσφεραν την ισοφάριση με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι νεαροί παίκτες του Μακεδονικού ήταν αρκετά ανώτεροι και κατάφεραν στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα να πετύχουν δύο τέρματα και να κάνουν το σκορ 3-1 με τα Μετέωρα να περιορίζουν την έκταση της ήττας τους ακριβώς στο 90′.

Σίγουρα τα Μετέωρα είχαν απουσίες που στοίχισαν, αλλά μια ήττα από τον ουραγό της βαθμολογίας είναι κάτι που δεν αναμένονταν, σε σχέση πάντα με τις εκτός έδρας εμφανίσεις που έχουν κάνει.

Μετά κι από αυτό το αποτελέσματα κινδυνεύουν να τερματίσουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας κάτι που δεν έχει γίνει ποτέ στην ιστορία τους στα Εθνικά πρωταθλήματα.