‘Ηττα για το “λαβωμένο” ΠΟ Φήκης από τη Νέα Αρτάκη

Με το αριστερό ξεκίνησε η χρονιά για τον ΠΟ Φήκης ο οποίος ηττήθηκε με 1-3 από τη Νέα Αρτάκη.

Οι κόκκινοι πλήρωσαν τις σημαντικές απουσίες λόγω κορωνοιού, με αποτέλεσμα ο Νίκος Μανούρας να μην έχει κάποιους παίκτες στη διάθεσή του, κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι Ευβοιώτες παίρνοντας εκείνοι τη νίκη.
Η Νέα Αρτάκη άνοιξε το σκορ με τον Ζυγκερίδη (μετά απόσυνδυασμό Παπαδάκη-Μεγάλου, με τον δεύτερο να τροφοδοτεί τον σκόρερ) με σουτ απ’ το ύψος του πέναλτι στο 16′ και τον Ζέρβα με ατομική προσπάθεια ναισοφαρίζει για τους γηπεδούχους εννιά λεπτά μετά 1-1.
Στην επανάληψη η ομάδα της Εύβοιας μπήκε ακόμη πιο δυνατά και στο 50′ ο Κωνσταντίνου
με κοντινή κεφαλιά (έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Στάρις και απόκρουση του Ντάσκα) της
έδωσε ξανά το προβάδισμα και πέντε λεπτά μετά ο Παπαδάκης με κεφαλιά, αξιοποιώντας
σέντρα του Μεγάλου, έκανε το 1-3.

Διαιτητές: Νίτσας (Λάρισας)/Κωτούμπας (Λάρισας)-Σιαπλούλης (Λάρισας).
Γκολ: 25′ Ζέρβας-16′ Ζυγκερίδης, 50′ Κωνσταντίνου, 55′ Παπαδάκης.

Φήκης ΠΟ (Νίκος Μανούρας): Ντάσκας, Μπέτσας (80′ Τεντορούλης), Τζελής (80′ Μπάκαλης),