‘Ηττα για την Κρύα Βρύση σε φιλικό από τον Πύργο

Η Κρύα Βρύση γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον Πύργο σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Κρύα Βρύση να κερδίζει πέναλτι με τον Κοντοτόλη μόλις στο 5′. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Δημήτρης Ράτζας αλλά στάθηκε άτυχος καθώς η εκτέλεσή του αποκρούστηκε από το δοκάρι της εστίας του Πύργου.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να σκοράρουν δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο πρώτα με φάουλ και ύστερα με σουτ που βρήκε και σε κόντρα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα για να πάρουν τη νίκη τελικά με 3-0.