Iσόπαλος στις Σέρρες ο ΑΟΤ, “φωνάζουν για τη διαιτησία οι “κυανέρυθροι

Ο Πανσερραικός μοιράστηκε βαθμούς με τα Τρίκαλα, αφού ήρθαν ισόπαλοι με 1-1, με τους γηπεδούχους να ανεβαίνουν στους τρεις πόντους, ενώ η Θεσσαλική ομάδα είχε δύο πόντους.

Παράπονα γενικώς από τη διαιτησία Αγγελάκη έχουν οι κυανέρυθροι και κυρίως στη φάση του 83′ όταν ο Θεσσαλονικιός ρέφερι έδωσε επανάληψη στο πέναλτι του Πανσερραικού που σε πρώτο χρόνο απέκρουσε ο Σεντουριόν.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυναμικά στα πρώτα λεπτά, με τον Πανσερραικό να απειλεί με τον Μαρκιόνι στο 25′ λεπτό,, με τον τερματοφύλακα Σεντουριόν να αποκρούει. Ο Α.Ο. Τρίκαλα πήρε προβάδισμα με το γκολ που πέτυχε με εναέριο σουτ του Ροντρίγκο Ρεκίν στο 36′ λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Νιάρου και κεφαλιά του Ντιαλόσι. Στα επόμενα λεπτά, οι γηπεδούχοι απείλησαν, αλλά το 0-1 παρέμεινε ως το σκορ του ημιχρόνου.

Τα Τρίκαλα μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 50′ λεπτό, ο Ελεύθεριαδης βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα Καβουσάκη αλλά σούταρε αουτ. Ο Πανσερραικός κέρδισε πέναλτι στο 78′ λεπτό και με δεύτερη εκτέλεση ο Κανίς στο 83′ λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 1-1.

ΑΟ Τρίκαλα: Σεντουριόν, Σανδραβέλης, Νιάρος, Ντιαλόσι, Παρέδες, Ριζογιάννης, Μπαξεβάνος, Ρεκίν, Κουσκουνάς (90+3′ Κεχαγιάς), Χειρίτραντας, Ελευθεριάδης (67′ Νίζιτς).

Πανσερραϊκός: Καβουσάκης, Γιανναράκης, Δημητρίου, Ζέρης, Πίντο, Κρητικός, Μαρκιόνι, Ανάκογλου, Κανίς, Πόντσι, Θεοδωρίδης