Ισόπαλος με τη Δόξα, αλλά παρέμεινε το φαβορί για την παραμονή

Τρίκαλα και Δόξα Δράμας έμειναν στο 1-1 και η παραμονή θα κριθεί στο φινάλε! Τα Τρίκαλα θέλουν νίκη τελευταία αγωνιστική με τον Απόλλωνα Λάρισας, για να αποφύγουν την προ-τελευταία θέση.
‘Oπως και να έχει οι κυανέρυθροι είναι το φαβορί για την παραμονή σε σχέση με Δόξα και Καραισκάκη, τους οποίους κράτησε από κάτω στη βαθμολογία, ωστόσο, δεν κατάφεραν να πετύχουν το ζητούμενο που ήταν να κερδίσουν και να καθαρίσουν από σήμερα την παραμονή.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν ανοιχτό , με τις δύο ομάδες να αναζητούν το γκολ και αμφότερες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Δόξα Δράμας έκανε το 1-0 με σκόρερ τον Μαυρία. Όμως, η ομάδα των Τρικάλων είχε τη δική της απάντηση ισοφαρίζοντας στο 47′ με τον Σταματή, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Παπαγεωργίου.
Τα Τρίκαλα στη συνέχεια κυριάρχησαν, έψαξαν το δεύτερο τέρμα, που τελικά δεν ήρθε, με αποτέλεσμα να πάμε σε ένα χιτσκοκικό φινάλε , αναφορικά με την υπόθεση παραμονή.
Το φιλμ του αγώνα:
5′ Σωτήρια επέμβαση του Περλέσι σε πλασέ του Μπελεβών
9′ Σου εξ επαφής του Σκόνδρα, δύσκολα σε κόρνερ ο Ηλιάδης
21′ Εκτέλεση φάουλ του Μενσά, ο προωθημένος Παπαργυρίου εξ επαφής με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ
34′ Ο Σταματής έκλεψε και έβγαλε τρομερή πάσα για τον Παπαργυρίου, αλλά αυτός αφού πέρασε και τον Ηλιάδη, έφυγε πλάγια και πλάσαρε αουτ
40′ Ο Σκόνδρας έπεσε μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Παρασκευά, αλλά ο διαιτητής είπε “παίζετε”
45′ ΓΚΟΛ για την Δόξα Δράμας. Βαθιά μπαλιά στην περιοχή των Τρικάλων, αφύλακτος ο Μαυριάς έκανε το 0-1
48′ ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα. Μετά απο φάουλ του Παπαγεωργίου, ο Σταματής πρόλαβε τον Παρασκευά και έκανε το 1-1 με προβολή
55′ Γέμισμα του Παπαγεωργίου, ο Ελευθεριάδης πήγε να “κρεμάσει” τον Ηλιάδη που έκανε κακή έξοδο, αλλά έστειλε την μπάλα αουτ
77′ Μπαλιά του Ευθυμίου, ο Σταματής έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε αουτ
Σκόρερ: 47′ Σταματής – 45+2′ Μαυρίας

ΤΡΙΚΑΛΑ (Καλογιάννης): Περλιέσι, Νιάρος, Ταχάτος (46′ Ελευθεριάδης), Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Σταματής (90+1′ Σιλβάνο), Πέλκας (90+1′ Ζώγκος), Πιαστόπουλος, Ευθυμίου
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Βασιλακάκης): Ηλιάδης, Παρασκευάς, Παπαργυρίου, Χάμοντ, Μενσά, Κουκόλης (70′ Αγιώτης), Άντερσον, Μπελεβώνης(81′ Κόντος), Φυτόπουλος(90+2′ Μπαράνκο), Αγγελόπουλος, Μαυριάς
Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Ψαρρής (Ζακύνθου), Σακκάς (Θεσσαλίας)