Iσόπαλα με Πορταικό τα Μετέωρα(PICS)

Τα Μετέωρα σε παιχνίδι που τελείωσε πριν από λίγα λεπτά έφεραν 2-2 με τον Πορταϊκό στο Δημοτικό Στάδιο “Βασίλης Καρακίτσιος” για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Τα Μετέωρα που αγωνίστηκαν με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή τους σήμερα δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τον παράγοντα έδρα κι έτσι παραχώρησαν την δεύτερη εντός έδρας ισοπαλία.

Αυτή μάλιστα ήταν η τρίτη ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα και το καλό είναι πως κράτησαν το αήττητο που έχουν.

Ο Πορταϊκός αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό ύστερα από προσπάθεια και σουτ του Βιολάρη.

Τα Μετέωρα σταδιακά πίεσαν και ισοφάρισαν στο 43′ με τον Σταύρο Αλμπάνη ύστερα από φάουλ του Μπαούτη.

Ο Πορταϊκός όμως πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ στο 45′ με μακρινή εκτέλεση φάουλ του Κατζίη.

Τα Μετέωρα στο δεύτερο μέρος πίεσαν και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με φάουλ του Θοδωρή Φορτούνη στο 87′.

Διαιτητής ήταν ο Ζήσης με βοηθούς τους Παπαγεωργόπουλο και Γιαννέτσο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ: Μπόμπολας, Νταλούκας, Γιαννακόπουλος (46′ Ζήσης), Φορτούνης, Γκόβαρης (60′ Σακελλαρίδης), Β. Αλμπάνης, Μπαούτης (65′ Αυγέρος), Λιακόπουλος (46′ Α. Αλμπάνης), Σ. Αλμπάνης, Adi Balo (65′ Κοτσιλιάνος), Μόκας.

ΠΟΡΤΑΪΚΟΣ: Θεοδωρούλας, Σ. Βαγενάς, Κατζίη, Χατζηχαραλάμπους, Στυλιανού, Αντωνίου, Βιολάρης, Χριστοφή, Ρούσας, Μανώλης, Τζουβάρας.