Trikalascore

Η Φήκη κέρδισε το Διγενή σε φιλικό με “άρωμα” πρωταθλήματος

Διγενής Νεοχωρίου και ΠΟ Φήκης αναμετρήθηκαν σήμερα σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο Μπάμπης Παπαχατζης της Οιχαλίας.

Οι δύο ομάδες έδειξαν ότι βρίσκονται σε αγωνιστική ετοιμότητα, αναμένοντας τις εξελίξεις για την έναρξη του πρωταθλήματος.

Η Φήκη επικράτησε με 1-2, σε ένα παιχνίδι που είχε πάντως αρκετές φάσεις εκατέρωθεν.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς προειδοποίησαν με κάποιες καλές στιγμές και εν συνεχεία άνοιξαν το σκορ με το Σκόνδρα στο 10′, με τον Γκαντιά να κάνει το 0-2 στο 25′.

Στο σημείο αυτό το συγκρότημα του Νϊκου Μανούρα ήταν πολύ καλύτερο στον αγωνιστικό ρόλο, με τους γηπεδούχους να περιορίζονται περισσότερο σε ανασταλτικά καθήκοντα.

Από το ημίωρο και έπειτα ο Διγενης κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι, που είχε και άλλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με το σκορ πάντως να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Διγενής έγινε πιο επιθετικός πίεσε τη Φήκη και κατάφερε να μειώσει με τον Παναγιώτου στο 54′.

Εν συνεχεία το ματς ήταν μοιρασμένο, ενώ οι αρκετές αλλαγές που έγιναν έριξαν το ρυθμό του αγώνα.

Την αναμέτρηση παρακολούθησαν περίπου 300θεατές.

Διαιτητές: Δουλόπουλος-Τζάνης-Αβραάμ.

Οι συνθέσεις

Διγενής(Μπρισίμης): Κουτσόπουλος, Σταμέκος, Μαχαίρας, Τσιγαρίδας, Μετούσι, Μαλάκος, Μπασιάκας, Χατζηχαραλάμπους, Βασιλείου, Γόρδιος, Παναγιώτου

‘Επαιξαν και οι: Μυλερός, Χονδρογεωργόπουλος, Κουρκουλιώτης, Τσάτσος, Κακαδιάρης, Καλτσάς, Βαρναβίδης, Δραγατσίκης, Καταρέλος.

Φήκη (Μανούρας): Ντάσκας, Γιαννούλας, Τζέλης, Γ. Σκόνδρας, Δρόσος, Καλαμαράς, Ιωάννου, Σιαμαντάς, Ν. Σκόνδρας, Γκαντιάς, Πολυζόπουλος

‘Επαιξαν: Γεωργάκης, Πατρώνης, Νικλητσιώτης, Μύλος, Μπακάλης, Τεντολούρης, Νίττας, Τσιαντούλας