Γκολ,θέαμα και διπλό της ΑΕΤ στην Αγία Μονή

Ένα πραγματικά πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι και ίσως το καλύτερο στην Α ερασιτεχνική έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Αγίας Μονής όπου οι δύο ομάδες πρόσφεραν γκολ θέαμα ανατροπές και πολλές συγκινήσεις.

Από το πρώτο λεπτό οι δύο ομάδες προσπάθησαν για το γκολ με τους φιλοξενούμενους να απειλούν σοβαρά πρώτοι την αντίπαλη εστία και στο 15΄ να προηγούνται 0-1 με σουτ του Στάμου Β. αυτή να κοντράρει στα και να καταλήγει στα δίχτυα.
Λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι αντέδρασαν δημιούργησαν φάσεις και αυτοί στην περιοχή των φιλοξενούμενων και σε μια προσπάθεια του Καραϊσκου που ανατράπηκε από τον Μπούκα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 21′ σκορ ημιχρόνου για τις δύο ομάδες.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες ανέβασαν τον ρυθμό με τος γηπεδούχους να ανατρέπουν το σκορ παίρνοντας προβάδισμα 2-1 στο 50′ με την κεφαλιά του Ανδρέου και πέντε λεπτά αργότερα στο 55′ οι ερυθρόλευκοι να φέρνουν ξανά το ματς στα ίσα με τον Τσαρούχα με πλασέ από κοντά να κάνει το 2-2.
Ο ρυθμός από εκεί και μετά έγινε καταιγιστικός με τις δύο ομάδες να χάνουν τεράστιες ευκαιρίες για ακόμα ένα γκολ και αυτή που ευτύχησε να πετύχει το γκολ της νίκης ήταν οι φιλοξενούμενοι από στημένη φάση από φάουλ του Τσαρούχα και την προβολή κεφαλιά του Ραφτόπουλου έστρωσε την μπάλα στον Μπανιά από κοντά και αυτός να διαμορφώσει το τελικό 2-3 στο 87′.
Να σημειώσουμε ότι οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο 90′ στον δεύτερο βοηθό για χέρι αντιπάλου μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει την συνέχεια στο παιχνίδι.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Σουτ του Στάμου Β. η μπάλα άουτ στο 13′.
Ωραίο μακρινό σουτ του Στάμου Β. η μπάλα θα κοντράρει και θα καταλήξει στα δίχτυα για το 0-1 στο 15′.
Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καραϊσκου και το 1-1 στο 21′.
Σουτ του Τσαρούχα μπλοκάρει ο Γονιδάκης στο 34′.
Σουτ ξανά με τον Τσαρούχα μπλοκάρει και πάλι ο Γονιδάκης στο 38′.
Κόρνερ με τον Κέφο η κεφαλιά από τον Ανδρέου και η μπάλα στα δίχτυα το 2-1 στο 50′.
Κάθετη πάσα του Ζαφειρόπουλου στον Ραφτόπουλο θα μπει στην περιοχή θα κάνει το σουτ η μπάλα θα βρει στο δοκάρι και στην επαναφορά το πλασέ από κοντά του Τσαρούχα και το 2-2 στο 55′.
Σουτ του Τσαρούχα η κόντρα στο κεφάλι του Ραφτόπουλου και η μπάλα θα βρει στο δοκάρι στο 62′.
Ωραία προσπάθεια του Καραϊσκου θα διεισδύσει στην περιοχή θα κάνει το σουτ θα αποκρούσει ο Τεντολούρης στο 64′.
Σουτ του Καραϊσκου θα αποκρούσει ο Τεντολούρης η μπάλα θα βρει στο δοκάρι και με διπλή προσπάθεια θα μπλοκάρει την μπάλα στο 77′.
Τετ α τετ του Μπανιά φάτσα με το τέρμα το πλασέ θα αποκρούσει ο Γονιδάκης και εν συνεχεία το πλασέ από τον Ραφτόπουλο και η μπάλα άουτ μεγάλη διπλή ευκαιρία στο 82′.
Αντεπίθεση με τον Τσαρούχα το σουτ αποκρούει ο Γονιδάκης και στην επαναφορά το σουτ από τον Λάϊο η μπάλα άουτ στο 83′.
Κλασική ευκαιρία με τον Ζήκο μόνος του απέναντι από τον Τεντολούρη το πλασέ μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων στο 84′.
Φάουλ με τον Τσαρούχα η κεφαλιά από τον Ραφτόπουλο θα στρωθεί στα πόδια του Μπανιά και με προβολή θα ανατρέψει το σκορ 2-3 στο 87′.
Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων στο 90′ για χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δίχνει την συνέχεια στο παιχνίδι.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΓΙΑ ΜΟΝΗ: Γονιδάκης, Κολτσίδας(36′ Σακελλαρίου), Τζιάνης, Ζυγούρης, Στάμος Χρ., Νίστας(74′ Κερασιώτης), Κέφος, Καραϊσκος, Ζήκος, Ανδρέου, Γούλας(58′ Καρακώστας).

Α.Ε.Τ.: Τεντολούρης, Μπούκας, Τσίντζος, Λάλος, Παππάς, Στάμος Α., Τσιόβολος(30′ Ραφτόπουλος), Μπαμπούρης, Στάμος Β.(69′ Μπανιάς), Ζαφειρόπουλος(81′ Λάϊος), Τσαρούχας(88′ Σκέντζας).