Φινάλε με ήττα για τα Μετέωρα στα μπαράζ ανόδου(PICS)

Τα Μετέωρα γνώρισαν την ήττα με 2-0 στο γήπεδο του Παλαμά από τον τοπικό Ατρόμητο για την 7η και τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου του ειδικού πρωταθλήματος προβιβασμού στην Γ’ Εθνική.

Σε γενικές γραμμές ο Ατρόμητος Παλαμά έδειξε ότι ήταν ανώτερος και είχε αρκετές καθαρές ευκαιρίες και δίκαια έφτασε στη νίκη.

Τα Μετέωρα από την πλευρά αφού έδειχναν να αντέχουν δέχθηκαν δύο τέρματα από ισάριθμα λάθη τους λίγο έξω από την μεγάλη τους περιοχή με συνέπεια να μην μπορεί να διορθωθεί το κακό στην συνέχεια.

Επιθετικά κινήθηκαν λίγο στο πρώτο μέρος και αρκετά στο δεύτερο όταν οι γηπεδούχοι έδειχναν ότι ήταν κουρασμένοι, αλλά έλειψε η σωστή τελική πάσα, ενώ όταν αυτή βγήκε σε μεμονωμένες περιπτώσεις η εκτέλεση δεν ήταν καλή.

Θα μπορούσαν όμως να είχαν σκοράρει λίγο πριν δεχθούν το δεύτερο τέρμα.

Όπως και στα άλλα παιχνίδια που δεν κέρδισαν αυτό που φαινόταν ήταν ότι κάτι έλειπε από την ομάδα των Μετεώρων ώστε να ήταν από τους ισχυρούς διεκδικητές της ανόδου.

Το φιλμ του αγώνα

10′ Σουτ του Κοτσιλιάνου από καλή θέση, έδιωξε ο Καραμάνης.

20′ Ο Αναγνόπουλος βρέθηκε σε καλή θέση κι έκανε το σουτ, αλλά ο Γκολιώνης απόκρουσε.

22′ Σουτ του Θώμου έξω από την μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε ο Καραμάνης.

23′ Ο Αναγνόπουλος βγήκε τετ-α-τετ, έκανε το πλασέ, αλλά ο Γκουλιώνης απόκρουσε σωτήρια.

33′ Φάουλ του Μυργιώτη, απόκρουσε σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Γκουλιώνης.

37′ Φάλου του Μπλατσέρη, ο Γκουλιώνης απόκρουσε προσωρινά και ο Λιλολάρι από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

45′ Προσπάθεια και σουτ του Αναγνόπουλου, πέρασε λίγο άουτ.

56′ Κόρνερ του Ψαθογιαννάκη, η άμυνα έδιωξε, σουτ του Καλτσά από καλή θέση, πέρασε άουτ.

66′ Ο Μυργιώτης από πλάγια κέρδισε την μπάλα, απέφυγε και τον Γκουλιώνη και πλάσαρε στην άδεια εστία, αλλά ο Πούλιος με αυτοθυσία έδιωξε πάνω από την γραμμή σώζοντας την ομάδα του από βέβαια παραβίαση.

70′ Ο Καλτσάς βρήκε τον Ψαθογιαννάκη, από πλάγια έκανε το σουτ, ο Καραμάνης απόκρουσε, νέο σουτ του επιθετικού των Μετεώρων, αλλά και πάλι ο γκολκήπερ του Ατρομήτου έδιωξε σε κόρνερ.

80′ Γύρισμα του Μυργιώτη, σουτ του Ευαγγέλου από καλή θέση, κατέληξε ελάχιστα άουτ.

81′ Ο Καλτσάς από καλή θέση, έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο σώμα του Ψαθογιαννάκη και πέρασε ελάχιστα άουτ.

88′ Οι παίκτες των Μετεώρων έχασαν την μπάλα λίγο έξω από την μεγάλη τους περιοχή, ο Καράβας στην συνέχεια απέφυγε και τον Γκουλιώνη κι έγραψε το τελικό 2-0.

Διαιτητής ήταν ο Μαγγιώρος με βοηθούς τους Ευαγγέλου και Γκέλη της ΕΠΣ Ηπείρου.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Π. (Ι. Μπουρνάκας): Καραμάνης, Ευαγγέλου, Πυργιώτης, Κούρκουλας (46′ Καράβας), Λιλολάρι, Μπλατσέρη (46′ Πολύζος), Μπιτέλης (67′ Παπαδημητρίου), Μυργιώτης, Ισούφης (32′ λόγω τρ. Καλυβιώτης), Θεολόγης, Αναγνόπουλος (67′ Τζέκος).

ΜΕΤΕΩΡΑ (Γ. Λουλές): Γκουλιώνης, Δρόσος (68′ Σ. Ράτζας), Φορτούνης, Δ. Ράτζας, Νταλούκας, Καραμούζης, Θώμος, Καλτσάς (85′ Τσέκλημας), Ψαθογιαννάκης, Μαρούδας, Κοτσιλιάνος (46′ Πούλιος).

Πηγή-φωτό: Sportskalampaka.gr