Φιλότιμη προσπάθεια από τα πιτσιρίκια της Κ20 και ήττα με μικρό σκορ από τον Ολυμπιακο Βόλου

Όλο και καλύτεροι παρουσιάζονται οι παίκτες της Κ16 της Ακαδημίας του Ερασιτέχνη ΑΟ Τρίκαλα στο πρωτάθλημα Κ20 της Σούπερ Λιγκ 2, αντιμετωπίζοντας ποδοσφαιριστές μεγαλύτερης ηλικίας. Ηττήθηκαν στο γήπεδο της Μπάρας από την Κ20 του Ολυμπιακού Βόλου με σκορ 1-0, αλλά σε ακόμη ένα ματς είναι εκείνοι που κλέβουν τις εντυπώσεις στο γήπεδο, με την αγωνιστική τους παρουσία και το ταλέντο που διαθέτουν και δείχνουν . Αυτά τα παιδιά πρέπει να προσεχθούν διότι κάτι καλό διαφαίνεται στον ορίζοντα για το μέλλον.
Στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο αγώνας με ένα γκολ από πλευράς φιλοξενουμένων στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.
Για άλλη μια φορά η τακτική προσέγγιση ήταν εξαιρετική από τους μικρούς του ΑΟΤ και η αγωνιστική τους πειθαρχία δείχνοντας παρά πολύ καλή εικόνα σαν ομάδα.
Ο αγώνας ξεκίνησε με χιονόπτωση αλλά σιγά σιγά ο καιρός άλλαξε και έγινε ένα ωραίο και ανοιχτό παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες.
Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου .
Διαιτητές οι Μαγλιόλας-Γιοβάνης-Καλογριανίτης (ΕΠΣ Καρδίτσας)
ΑΟ Τρίκαλα (Λουλές-Τζιώρα) Μπαρούτας, Κίσσας, Παπαγιάννης, Μανίκας, Τζιώρας, Σάβας, Γιόλλα, Τσιούνης, Γούσιος Θ., Δημόπουλος, Γούσιος Ν.