Trikalascore

Φιλική νίκη των Μετεώρων κόντρα στην Κρύα Βρύση(PICS)

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο “Βασίλης Καρακίτσιος” τα Μετέωρα νίκησαν με 4-0 την Κρύα Βρύση ύστερα από μία ενδιαφέρουσα συνάντηση.

Το sporskalampaka παρακολούθησε την φιλική αυτή αναμέτρηση κι έχει τις λεπτομέρειες.

Τα Μετέωρα σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερα, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και πετυχαίνοντας από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με συνολικό σκορ 4-0.

Η Κρύα Βρύση προσπάθησε αρκετά, είχε κάποια καλά διαστήματα, αλλά ήταν δύσκολο να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Πάντως ο προπονητής της σίγουρα θα έβγαλε αρκετά συμπεράσματα για την αγωνιστική κατάσταση των παικτών του.

Για τα Μετέωρα στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκε ο Καμερουνέζος Μποκιάν ο οποίος είναι υπό μεταγραφήν ποδοσφαιριστής.

Επίσης αξίζει να αναφέρουμε ότι τόσο το τρίτο όσο και τέταρτο τέρμα τα σημείωσε ο νεαρός Θεόδωρος Λιακόπουλος ο οποίος έδειξε και σήμερα πολύ καλά δείγματα.

Τέλος να αναφέρουμε ότι με τα Μετέωρα στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκε και ο νεαποκτηθείς τερματοφύλακας Νίκος Καλούδης ο οποίος έχει αγωνιστεί στην Κ19 της ΑΕΚ.

Το φιλμ του αγώνα

10′ Σουτ του Αυγέρου έδιωξε δύσκολα ο Ζέρβας.

12′ Κόρνερ του Κοτσιλιάνου, η άμυνα της Κρύας Βρύσης έδιωξε, σουτ του Παναγιώτη Αυγέρου και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα αφού βρήκε και σε αντίπαλο κι έτσι έγινε το 1-0.

28′ Ο Νταλούκας βρήκε τον Μπαούτη κι αυτό με σουτ έστειλε την μπάλα στον ουρανό των δικτύων του Ζέρβα γράφοντας το 2-0.

63′ Ο Πορτίκας πέρασε την μπάλα στον Κοτσιλιάνο ο οποίος από πλεονεκτική θέση πλάσαρε άουτ.

80′ Ο Θ. Λιακόπουλος με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το 3-0.

82′ Ο Σ. Αλμπάνης πλάσαρε τον Ζέρβα, αυτός απόκρουσε και ο Θ. Λιακόπουλος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Διαιτητής ήταν ο Ζήσης με βοηθούς τους Μαρκόπουλο και Μαργιώλη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΜΕΤΕΩΡΑ: Γκουλιώνης (46′ Καλούδης, 66′ Μπόμπολας), Μπαούτης (46′ Μποκιάν), Γιαννακόπουλος (22′ λόγω τρ. Πορτίκας, 65′ Θ. Λιακόπουλος), Φορτούνης, Ζήσης (65′ Σκρέκας), Αυγέρος (65′ Σαμούτης), Β. Αλμπάνης, Τσιάμης (46′ Σ. Αλμπάνης), Κοτσιλιάνος (65′ Τσουρβάκας), Α. Αλμπάνης (46′ Γκόβαρης), Νταλούκας (46′ Τζανόπουλος).

ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ: Ζέρβας, Ντίνος, Χ. Παππάς, Σιούτας, Παπαγεωργίου (80′ Μπασιούρας), Σακελλαρίου (46′ Ντάφος), Μπαρμπαρούσης (53′ Πούλιος), Δ. Ράτζας (53′ Σ. Ράτζας), Κοντοτόλης, Ούτος (46′ Π. Τάτσιος), Κ. Παππάς.