Φιλική νίκη για τη Φήκη στο Αγναντερό

‘Ενα δυνατό φιλικό απέναντι στο Αγναντερό που φέτος παρουσιάζεται αρκετά ενισχυμένο έχοντας στις τάξεις του πολλούς Τρικαλινούς ποδοσφαιριστές έδωσε σήμερα ο Π.Ο Φήκης.

Το συγκρότημα των Ρούσσα-Μανούρα επικράτησε με σκορ 1-2, σε ένα τεστ που δόθηκε προκειμένου οι κόκκινοι να παραμείνουν ετοιμοπόλεμοι ενόψει του επόμενου αγώνα κυπέλλου που θα δώσουν.

Στο 19′ άνοιξε το σκορ με το όμορφο σουτ του Παπαευθυμίου.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 34′ έφεραν το ματς στα ίσια με τον Ζέρβα να κάνει το 1-1 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη έγιναν αλλαγές κι από τους δύο πάγκους.

Ο ΠΟΦ στο 78’ έκανε το 1-2 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα κι ενώ στο τελευταίο λεπτό του ματς ο Κεχαγιάς έχασε μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση.

Συνθέσεις:

ΑΟ Αγναντερού (Βασίλης Τζέλλος): Πατσιαλής, Τσέλιος, Ντόσας, Μίχος, Βλάστος, Παππάς, Κεχαγιάς, Παπαευθυμίου, Τσιαπράζης, Τεντολούρης Απ., Τζιβέλης.

Αγωνίστηκαν και οι: Λέμπας, Αγγελάκης, Παπαευαγγέλου, Παράσχης, Καρτσάνας, Απάλλας Κ.

ΠΟ Φήκης (Τάκης Ρούσσας – Νίκος Μανούρας): Ράπτης, Μπέτσας, Τεντολούρης, Κατσαντώνης, Μπονέλης, Καλαμάρας, Γεωργάκης, Μπακάλης, Κοντογεώργος, Ζέρβας, Γερεντές.

Αγωνίστηκαν και οι: Μωραΐτης, Τζέλης, Γκαντιάς, Ιωάννου, Σκόνδρας, Πολυζόπουλος, Μακρής, Δρόσος.