Eντυπωσιακός ξανά ο Απόλλων Λυγαριάς, πέρασε νικηφόρα και από το Πρίνος(PICS)

Σε εξαιρετική φόρμα βρίσκεται ο Απόλλων Λυγαριάς, κάτι το οποίο πιστοποίησε και χθες, επικρατώντας με το ευρύ 0-4 του Πρίνους και βρίσκεται έτσι σταθερά στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα στο 2ο όμιλο.

Το συγκρότημα του Νίκου Κακουσιου , απέδωσε και πάλι όμορφο ποδόσφαιρο, ενώ η ομοιογένεια στην ομάδα είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο, με την ομάδα της Λυγαριάς να δείχνει ότι φέτος είναι για μεγάλα πράγματα.

Από την άλλη η ομάδα του Πρίνους το πάλεψε στο Α’ ημίχρονο, στην επανάληψη αφού έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει 1-1, είδε ένα λεπτό αργότερα να γίνεται το 0-2 και εν συνεχεία οι παίκτες του δεν είχαν τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσουν.

Είναι σίγουρο πάντως ότι το συγκρότημα του Βίκτωρα Ψύχου με την επανέναρξη του πρωταθλήματος στις 9/1 θα είναι πιο ενισχυμένο, καθώς επίκειται σημαντική μεταγραφική ενίσχυση.

Η Λυγαριά μπήκε από την αρχή πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 25′ άνοιξε το σκορ με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Χονδρογεωργόπουλου που νίκησε τον Παπαγεωργίου για το 0-1.

Στο 63′ ο Βουτσελάς εκτέλεσε φάουλ, ο Μερτσιώτης έπιασε την κοντινή κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 64′ η Λυγαριά βρήκε δεύτερο τέρμα, με το Γάκη να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, τον Παπαγεωργίου να αποκρούει , αλλά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 0-2 και ένα πραγματικά ωραίο τέρμα.

Στο 72′ ο νεοεισελθών Κοθράς με καρφωτή κεφαλιά από κοντά έκανε το 0-3 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 79′ ο Παύλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

Η ομάδα της Λυγαριάς είχε και εκείνη δοκάρι στο ματς.

Οι συνθέσεις

Πρίνος(Ψύχος): Παπαγεωργίου, Πατραμάνης, Βουτσελάς, Π. Σταμάτης, Κοθράς, Ψύχος, Σακελλαρίου, Μερτσιώτης, Χ. Σταμάτης, Αλεξίου,Μπακάλης

Αγωνίστηκαν και οι: Δ. Πατραμάνης, Χαρχαντής, Παπαδόπουλος

Λυγαριά(Κακούσιος): Ζιάγκας, Δ. Στεφάνου, Γ. Στεφάνου, Αντωνίου, Καραλής, Αρβανίτης, Χονδρογεωργόπουλος, Πιρέ, Αθανασίου, Γάκης, Οικονόμου

Αγωνίστηκαν και οι: Φ. Λιάκος, Ζυγολίκας, Χ. Σαργιώτης, Παύλου, Κοθράς