Εντυπωσιακή παρουσία τα παιδιά της Δήμητρα Απόλλων 2005 σε όλη την Ελλάδα!(PICS)

Εξαιρετική παρουσία είχαν αυτή την αγωνιστική οι αθλητές που βγήκαν από τις υποδομές μας .
Για την Β Εθνική ο Βασίλης Τσιαντούλας , καθάρισε το παιχνίδι για τον Διαγόρα Ρόδου απέναντι στον Παναθηναικό Β πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Η ομάδα της Ρόδου πραγματοποιεί εξαιρετική χρονιά βρισκόμενη στην 4η θέση , 4 βαθμούς μακριά από την κορυφή , κάτι που λίγοι περίμεναν στην αρχή της χρόνιας , με τον Τσιαντούλα να αποτελεί ακρογωνιαίο λίθο για την επιτυχία της ομάδας του διανύοντας περίοδο εξαιρετικής φόρμας.
Για το πρωτάθλημα της U17 ακόμα τρία γκολ πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Κωνσταντίνος Αγγελάκης στην νίκη του Αστέρα Τρίπολης απέναντι στον Λεβαδειακό με 0-3 και πλέον απλά περιμένουμε να ακούσουμε πόσα γκολ έβαλε κάθε αγωνιστική γιατί ότι θα σκοράρει είναι σχεδόν δεδομένο. Στον ίδιο αγώνα αγωνίστηκε και είχε εξαιρετική παρουσία ο Ευθύμης Ρουμπίες που μάλιστα σε μια όμορφη στιγμή αλτρουισμού , έδωσε το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στον Αγγελάκη για να ολοκληρώσει το χατ τρικ του. Επίσης αγωνίστηκε και ο Θοδωρής Παπευθυμίου σαν αλλαγή ο οποίος βέβαια είναι ένα χρόνο μικρότερος.
Επίσης για την U17 αγωνίστηκε για 70 λεπτά ο Γιάννης Τσάτσος στην νίκη της ομάδας του επί της Λαμίας κάνοντας μια πολλή καλή εμφάνιση.
Για την U19 Πρεκατές(Ολυμπιακός) και Σακελλάρης(ΝΠΣ Βόλος) αγωνίστηκαν σε όλο το παιχνίδι στις νίκες των ομάδων απέναντι στον Πανσερραικό και την Λαμία αντίστοιχα και είχαν εξαιρετική παρουσία.
Ο Αστέρας Τρίπολης U19 , που πραγματοποιεί μια εξαιρετική χρονιά ,τα βρήκε δύσκολα απέναντι στον ΠΑΟΚ με τους Παπαδημητρίου , Ρουμπιέ Γ. και Κακαδιάρη να δίνουν τα μέγιστα για την ομάδα τους στο γήπεδο.
Τέλος για την U15 του Παναθηναικού ο Παπακώστας αγωνίστηκε 70 λεπτά στην ισοπαλία της ομάδας του απέναντι στην ΑΕΚ πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση καθώς δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για τους συμπαίκτες του , ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Αδάμος που αγωνίστηκε 60 λεπτά στην νίκη του Αστέρα Τρίπολης U15 απέναντι στον Ατρόμητο.
Φτάσαμε στην μέση της χρονιάς και το πρόσημο είναι σίγουρα θετικό για όλα τα παιδιά μας και εμείς δεν θα μπορούσαμε να είμαστε πιο χαρούμενοι!