Trikalascore

‘Εξι γκολ από τον ΠΑΟΚ Β’ στον ΑΟΤ των 9 παικτών!

Ο ΠΑΟΚ Β’ νίκησε εκτός έδρας τον ΑΟ Τρικάλων με 6-0 και ανέβασε το ρεκόρ του στους 41 πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν 21 πόντους (17η θέση) και έχουν ήδη υποβιβαστεί.

Οι ασπρόμαυροι δε σεβάστηκαν πάντως το γεγονός ότι τα Τρίκαλα αγωνιστηκαν στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, όπως έκαναν προηγούμενοι αντίπαλοι που σταματούσαν στα δύο και τρία γκολ και έβαλε έξι τέρματα στους κυανέρυθρους, που ολοκλήρωσαν έτσι μια εφιαλτική χρονιά.

Αυτό ήταν πιθανότατα και το τελευταίο φετινό ματς για τον ΑΟ Τρίκαλα που πολυ δύσκολα θα κατεβει την Πρωτομαγιά να αγωνιστεί στο Αλκαζάρ, απέναντι στην ΑΕΛ.

Τα Τρίκαλα τελικώς ξεκίνησαν με έντεκα παίκτες, αλλά έμειναν με δέκα από το 3′ λεπτό, αφού δεν μπορούσε να συνεχίσει ο τραυματίας Νιάρος. Στο 8′ λεπτό, ο ΠΑΟΚ Β’ έκανε το 1-0 με το γκολ του Φασίδη, που έγινε με τελείωμα από τη μικρή περιοχή, μετά από ασίστ του Κούτσια. Στο 15′ λεπτό, οι “ασπρόμαυροι” διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Κούτσια μετά από ασίστ του Τσαούση. Στο 23′ λεπτό, οι γηπεδούχοι έμειναν με εννέα ποδοσφαιριστές, αφού δεν μπορούσε να συνεχίσει ο Γκοβίνας. Στο 25′ λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έκαναν με τον Γρόσδη το 3-0 και απέκτησαν ένα μεγάλο προβάδισμα. Ο ΠΑΟΚ Β’ είχε το πάνω χέρι στο παιχνίδι στα επόμενα λεπτά και πήγε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με προβάδισμα τριών γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε, με τους γηπεδούχους να παλεύουν με όλες τους, τις δυνάμεις, αλλά με τον ΠΑΟΚ Β’ να ανεβάζει το προβάδισμα του στο 6-0, χάρη στο γκολ του Κουλούρη στο 70′ λεπτό, στο γκολ του Καλουτσικίδη στο 72′ λεπτό και του Τζίμα στο 87′ λεπτό. Οι “ασπρόμαυροι” νίκησαν εκτός έδρας τον ΑΟ Τρικάλων με 6-0.
Τρίκαλα (Καλογιάννης): Περλέσι, Σανδραβέλης, Φουτσίνι, Γκοβίνας (23′ τρ.), Κλεμέντε, Γκιντεκέ, Ιωαννίδης, Ευθυμιου, Ζησόπουλος, Μυλόπουλος

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Μανωλιούδης, Παναγιώτου (64′ Καλουτσικίδης), Κουλιεράκης, Τσαούσης (64′ Τσοπούρογλου), Γρόσδης, Μελετίδης, Τάχατος, Φασίδης (64′ Κουλούρης), Κούτσιας (64′ Πανίδης), Σπυρίδης (64′ Τζίμας)