Trikalascore

‘Εδωσε τα διαπιστευτήριά του και στο Πανελλήνιο ΕΤΑΒΕ Β.Ελλάδος ο TAE KWON DO ZEYS ΤΡΙΚΑΛΩΝ(PICS)

Αξιόλογη εμφάνιση πραγματοποίησε ο αθλητικός σύλλογος TAE KWON DO ZEYS ΤΡΙΚΑΛΩΝ με τελική συγκομιδή 1 χρυσού, 1 αργυρού κι 1 χάλκινου μεταλλίου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ΕΤΑΒΕ Β.Ελλάδος (1ο προκ/κό) που διεξήχθη στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης από 3-5 Φεβρουαρίου 2023.
Η Ζωή Μπίτου συνεχίζοντας τις άριστες εμφανίσεις της (1η θέση στο πρωτάθλημα της ΕΤΑΒΕ το Δεκέμβριο του 2022) κατέλαβε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, ενώ ο Αντωνόπουλος Άκης που έκανε την πρώτη του εμφάνιση σε επίσημους βαθμολογούμενους αγώνες κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο αφήνοντας άριστες εντυπώσεις.
Η Εύα Κεφαλά που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο αγωνίστηκε σε δύσκολη κατηγορία ( νεάνιδες -55), έχοντας απέναντί της πολύ δυνατές αθλήτριες, κέρδισε 2 αγώνες κι έχασε στον τελικό από την παγκόσμια πρωταθλήτρια κορασίδων του 2022 Κλακάλα Μαγδαλινή.
Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Χριστίνα Βαρσάμη που έπαιξε στο τεχνικό πρωτάθλημα κι έλαβε την 5η θέση , αφήνοντας πολλές ελπίδες για το μέλλον.

Φάνηκε έτσι σε μία ακόμη διοργάνωση το υψηλό επίπεδο των αθλητών του ΖΕΥΣ, οι οποίοι μπορούν εάν συνεχίσουν τη σκληρή δουλειά τα επόμενα χρόνια να αγωνιστούν σε υψηλό επίπεδο, αντιπροσωπεύοντας και ελληνικά χρώματα σε κορυφαίες διοργανώσεις.
Πολλά συγχαρητήρια και στους αθλητές που δεν πήραν μετάλλιο αλλά πραγματοποίησαν καλές εμφανίσεις: