‘Εδειξαν καλή εικόνα Ριζαριό και Πρίνος, τη φιλική νίκη οι φιλοξενούμενοι

Γίγας Ριζαριού και ΑΟ Πρίνους αναμετρήθηκαν σήμερα σε ένα ωραίο φιλικό τεστ με τους δύο προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα, στην τελική ευθεία για την έναρξη του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής.

Αμφότερες οι ομάδες έδειξαν καλά στοιχεία με το Πρίνος να επικρατεί τελικά με 1-2. Το συγκρότημα του Βίκτωρα Ψύχου για ένα άλλο φιλικό έδειξε ότι δε θα θυμίζει σε τίποτα φέτος την περσινή ομάδα, παίζοντας με σοβαρότητα , ενώ οι προσθήκες που έγιναν φαίνεται ότι έχουν γεμίσει το ρόστερ σε όλες τις θέσεις, αν και δεν αποκλείεται κάποια μεταγραφή της τελευταίας στιγμής.

Και στο Ριζαριό όμως μπορούν να αισιοδοξούν ότι φέτος η ομάδα θα έχει ένα σαφώς πιο ανταγωνιστικό πρόσωπο, έχοντας ενισχυθεί σε συγκεκριμένες θέσεις. Στον πάγκο του Γίγα κάθισε σημερα ο Γιάννης Κέφος, καθώς ο Αχιλλέας Γρηγορίου απουσίαζε.

Το Α’ ημίχρονο είχε ρυθμό και κάποιες καλές φάσεις, αλλά ολοκληρώθηκε ισόπαλο δίχως τέρματα.

Το Πρίνος μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη και ευτύχησε να προηγηθεί στο 50′ με τον Αλεξίου.

Το Ριζαριό έφερε το ματς στα ίσια με τέρμα του Τσιακμάκη στο 70′, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας. Αυτό ήταν το τρίτο τέρμα σε ισάριθμα φιλικά για τον παίκτη του Γίγα.

Το Πρίνος έφτασε πολύ κοντά στο 1-2 στο 83′, χάνοντας σημαντική ευκαιρία, αλλά στο 85′ ο νεοαποκτηθείς Μπακάλης, άρχισε να κάνει “απόσβεση” πετυχαίνοντας ένα γκολ ποίημα με φοβερό σουτ από τα 30 μέτρα και δείχνοντας έτσι ένα μέρος της μεγάλης ποιότητας που διαθέτει.

Διαιτητές: Ανδριόπουλος, Κοντοκώστας

Οι συνθέσεις

Ριζαριό (Κέφος): Σαλταγιάννης, Κουτελίδας,Τζήτζος, Μεσιακάρης, Παπακώστας, Τσούπρας, Κωτούζας, Κονόμη, Παπαποστόλου, Παπαλεξανδρής, Ζωγράφος

Αγωνίστηκαν και οι: Πολυζόπουλος, Τσακμάκης, Τόγελος, Κατσιάδας, Πλουμής, Καλογήρου, Χατζηαντωνίου

Πρίνος(Ψύχος): Παπαγεωργίου, Π. Σταμάτης, Καλογράνας, Βουτσελάς, Πατραμάνης, Ψύχος, Ζάμπρας, Σακελλαρίου, Αλεξίου, Μπακάλης, Κοθράς.

Αγωνίστηκαν και οι: Τσούκας, Γριζάνος, Κεφαλάς, Πατραμάνης, Κούρεντας, Χαρχαντής