Trikalascore

“Διπλό” στο Παγκρήτιο ο Ιωνικός

Ο Ιωνικός επικράτησε 1-0 του Εργοτέλη στο Παγκρήτιο και μπήκε με το… δεξί στην Super League 2.

Πρεμιέρα με «διπλό» στο Παγκρήτιο για τον Ιωνικό! Οι Νικαιώτες νίκησαν 1-0 τον Εργοτέλη χάρη σε γκολ του Κάστρο στο 6′, εκμεταλλευόμενοι το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο που είχαν.

Οι Κρητικοί στο δεύτερο ημίχρονο έδειξαν αντίδραση, πίεσαν όμως δεν μπόρεσαν να σκοράρουν παρά τις ευκαιρίες τους. Δύο φορές στάθηκαν άτυχοι καθώς η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι στις προσπάθειες των Σερβιλάκη, Μπουτσάκη.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μαζουλουξής επιχείρησε το σουτ από 40 μέτρα, αλλά ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ!

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Σερβιλάκης (80’ Μπότε), Τζέφρει (73’ Κατσούρι), Μπάτζιο, Πέοος, Τσέλιος, Μαζουλουξής, Αμπντουλάι (73’ Μπουτσάκης), Πατρινός (65’ Κόνραντ), Κωστανάσιος (80’ Ποζατζίδης), Μανουσάκης.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Ομάρ, Μουστάκης, Κύργιας, Φουρλάνος, Κόρμπος, Γκοτουλιάς, Μπρίτο (58’ Ματσούκας/ 90+2’ Σινγκ), Μάναλης (90+2’ Τσιριγώτης), Ρόλε (80’ Τιεντσέ), Κάστρο.