Διπλό στη Λαμία ο μπασκετικός ΑΟ Τρίκαλα

Νωθρά ξεκίνησε το α’ δεκάλεπτο η ομάδα μας κόντρα στη νεανική ομάδα της Αναγέννησης Λαμίας με το σκορ να διαμορφώνεται στο 22-13.
Στο β’ δεκάλεπτο οι παίκτες του Ηλία Παπαδημητρίου πάτησαν καλύτερα στο παρκέ και με ωραίο μπάσκετ πήγανν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 28-34.
Πολύ κακό ξεκίνημα στην επανάληψη για την ομάδα νας η οποία δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό σε άμυνα και επίθεση με αποτέλεσμα η ομάδα της Λαμίας να τρέξει ένα σερί 8-0 στην αρχη της περιόδου, το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τέλος με σκορ 47-43.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΑΟΤ ισορρόπησε και βρήκε ρυθμό με τον Λεπενιώτη να κάνει τα πάντα και άξιους συμπαραστάτες τους Αργύρη και Γκαντιά να τον πλαισιώνουν με εναλλαγές στο σκορ και πολύ δύναμη σε άμυνα και επίθεση.Τελικό σκορ 55-62, άλλη μια νίκη για την ομάδα μας.
Επόμενος αγώνας εκτός έδρας και πάλι με τη Γ.Ε.Αγρινίου.