Διπλό Μετεώρων σε ματσάρα επί της Κρύας Βρύσης(PICS)

Ύστερα από ένα καλό και δυνατό παιχνίδι τα Μετέωρα νίκησαν με 4-2 την Κρύα Βρύση στο γήπεδο της Διάβας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Το sportskalampaka ήταν στο γήπεδο της Διάβας κι έχει τις λεπτομέρειες του αγώνα.

Τα Μετέωρα μπήκαν πιο καλά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ με την συμπλήρωση 30 λεπτών αγώνα είχαν διπλασιάσει τα τέρματά τους.

Η Κρύα Βρύση αφού απέτυχε να ισοφαρίσει στο 0-1 αυτή τη φορά τα κατάφερε και μείωσε σε 1-2 στο 32′ με το σκορ αυτό να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τα Μετέωρα μπήκαν πολύ χαλαρά, δεν πίεσαν ιδιαίτερα και οι γηπεδούχοι βρήκαν την ευκαιρία και ισοφάρισαν.

Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι αφυπνίστηκαν  και χάρη στην ποδοσφαιρική ευφυΐα του Σταύρου Αλμπάνη ο οποίος ετοίμασε για τους συμπαίκτες του δύο τέρματα με προσωπικές ενέργειες και μέσα σε 2 λεπτά διαμορφώθηκε το τελικό 2-4.

Έτσι τα Μετέωρα διατηρήθηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας διατηρώντας και την διαφορά που είχαν από τις ομάδες που ακολουθούν.