Δήμητρα/Απόλλων:Μόνη πρώτη η Κ14 μετά τη νίκη στο ντέρμπι με τον ΑΟΤ!

Το ντέρμπι της αγωνιστικής είχαμε χθες στην Κ14 στην ακαδημία μας , με την ομάδα μας να αντιμετωπίζει αυτή του ΑΟΤ στο παιχνίδι που όλοι περίμεναν. Οι δύο ομάδες έχουν δείξει εξαιρετικά δείγματα την φετινή χρονιά και μετά το αμφίρροπο 0-0 του πρώτου γύρου περιμέναμε με ανυπομονησία το παιχνίδι του δεύτερου. Το πρώτο ημίχρονο κύλισε πάνω κάτω όπως και αυτό του πρώτου γύρου με γρήγορο ρυθμό και φάσεις εκατέρωθεν με τους ποδοσφαιριστές όμως να μην μπορούν να βρουν στόχο. Στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά μας μπήκαν αποφασισμένα για τη νίκη , ανέβασαν κι άλλο ρυθμό και πήραν τη νίκη με δύο γκολ-φαουλ του Κανάτα και ένα του Σκόνδρα με τελείωμα από το ύψος του πέναλτι ,ενώ δημιουργήσαμε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ. Ενδεικτικό της όμορφης κούρσας που τρέχουν αυτές ομάδες μέχρι τώρα είναι ότι , οι δύο τους μοιράζονταν την κορυφή μέχρι και σήμερα δύο αγωνιστικές πριν το τέλος (!!) με την διαφορά των γκολ να αποτελεί το μοναδικό σημείο αναφοράς.
Έτσι λοιπόν από χθες κρατάμε την πρώτη θέση μόνοι μας για πρώτη φορά και κοιτάμε μπροστά ενόψει της δύσκολης συνέχειας , συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες.