Δήμητρα/Απόλλων: Στον τελικό και η Κ14!

Ημιτελικό είχαμε την τρίτη για τον πρωτάθλημα της Κ14 στο γήπεδο της ΑΕΤ με αντίπαλο τον Πύργο. Μετά από την ψυχρολουσία από το γκολ που δεχτήκαμε νωρίς στο παιχνίδι η ομάδα μας αντέδρασε , είχαμε την κατοχή και τον έλεγχο του παιχνιδιού και με ένα αυτογκόλ καταφέραμε να κάνουμε το 1-1 πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη μπήκαμε ακόμα πιο δυναμικά , κερδίσαμε πέναλτι που δεν καταφέραμε να μετουσιώσουμε σε γκολ αλλά με δύο φοβερά σουτ εκτός περιοχής του Μπουτσιώλη και του Τσιούλη καταφέραμε να πάρουμε το πολυπόθητο εισιτήριο για τον τελικό όπου θα αντιμετωπίσουμε την ομάδα των Τρικάλων. Οι δύο ,αντικειμενικά , καλύτερες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος θα συναντηθούν στον τελικό που αναμένεται εξαιρετικός.
Έτσι λοιπόν και οι δύο ομάδες μας (Κ14 , Κ16) βρέθηκαν στον τελικό (η Κ16 την κατέκτησε) αφού πρώτα πήραν την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος , κάτι που δείχνει ότι βρισκόμαστε σε εξαιρετική κατάσταση και σκοπεύουμε να ανέβουμε ακόμα περισσότερο!
Συγχαρητήρια και στα παιδιά του Πύργου και των Αμπελάκια Αγιαξ για την πορεία τους μέχρι εδώ.