Trikalascore

Δεν τα κατάφεραν στα Γιάννενα οι μικτές της ΕΠΣΤ

Με δύο ήττες συνδυάστηκε η παρουσία των Μικτών της ΕΠΣΤ στα Γιάννενα, από τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣΗ.

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία, η Κ15 έχασε με 4-0, καθώς βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0, με αντίστοιχες εκτελέσεις πέναλτι, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκε άλλα δύο τέρματα.

Η σύνθεση Αβράμης, Γκοτζάι, Τουτούκης, Σατρατζέμης, Σταμούλης, Οικονόμου, Ζήκος, Παπαευθυμίου, Αγγελάκης, Ψύρρας, Μαυρόγιαννης.
Αναπληρωματικοί Σίμος, Σκουλής, Βράντζας, Λαζαρίνας, Φιλίππου, Κόκκαλης
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ15-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΕΠΣ Ηπείρου – ΕΠΣ Τρικάλων 4-0
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας – ΕΠΣ Θεσπρωτίας 0-1
ΕΠΣ Λάρισας – ΕΠΣ Κέρκυρας (17/3)
Ρεπό: ΕΠΣ Άρτας

Την ήττα με σκορ 2-0 υπέστη και η Μικτή Κ17 από την αντίστοιχη των Ιωαννίνων, χάρη σε δύο τέρματα που δέχτηκε στο πρώτο ημίχρονο.

Ωστόσο, με βάση τη γενική τους εικόνα οι Τρικαλινοί θα μπορούσαν να ειχαν πάρει κάτι καλύτερο από το παιχνίι.
Η σύνθεση Φιλίππου, Τρικάλης, Μαλακασιώτης, Σκαρλέας, Σακελλάρης, Τσάτσος, Μανός, Τσιώλης, Πρεβέντης, Γαλάνης, Παπαγεωργίου.
Αναπληρωματικοί Γραμματικός, Πάττας, Μαυρόγιαννης, Τζανόπουλος, Ζήσης, Τσιόβολος
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Κ17-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΠΣ Ηπείρου – ΕΠΣ Τρικάλων 2-0
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας – ΕΠΣ Θεσπρωτίας 5-0