Δε “Χ”άρηκαν ξανά τα Μετέωρα, μπορούσαν και τη νίκη απέναντι στον αξιόμαχο Ατρόμητο Παλαμά

Παρόμοιο σκηνικό για δεύτερη σερί Κυριακή, θα μπορούσε να πει κανείς όπου τα Μετέωρα. Αυτή την φορά κόντρα στον Ατρόμητο Παλαμά, εντός έδρας, να καταφέρνουν στα τελευταία λεπτά του αγώνα να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά θα μπορούσαν και την νίκη αν η ευστοχία των παιχτών ήταν αποτελεσματική.
Αυτή την φορά τα Μετέωρα ήταν ακόμη καλύτερα σε απόδοση από το προηγούμενο εντός έδρας ματς με την Κοζάνη.

Στο Β’ ημίχρονο, η ομάδα του Γιώργου Ράτζα κατάφερε να δημιουργήσει ρήγματα στην αντίπαλη περιοχή χάνοντας πολύ καλές ευκαιρίες για ένα γκολ με κυριότερη αυτή με το σουτ του Μπαλτά στο 66′ ύστερα από την πάσα του Παπαευθυμίου Χρ. να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Κουτσόπουλου αλλά η ομάδα του Τάκη Παραφέστα ήταν αυτή που ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ 0-1 από την κεφαλιά του Κόκκινου Σωτ. ύστερα από την εκτέλεση φάουλ του Ζάγγου Παν. στο 74′ αλλά οι γηπεδούχοι όπως και στο παιχνίδι με την Κοζάνη κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι σε 1-1 και πάλι με τον ίδιο σκόρερ τον Πολυζόπουλο στο 89′.

Συνοψίζοντας, τα Μετέωρα από τη μία βάσει απόδοσης δικαιούνταν κάτι παραπάνω από την ισοπαλία, από την άλλη, θα μπορούσαν και να είχαν ηττηθεί εάν δεν ερχόταν λίγο πριν το φινάλε το τέρμα της ισοσφάρισης.

Οι Καλαμπακιώτες έχουν μείνει πίσω στη βαθμολογία, αλλά δε θα τα παρατήσουν, αντιθέτως θα το παλέψουν μέχρι τέλους για την παραμονή, με τη σημερινή τους εμφάνιση να είναι ελπιδοφόρα.

Θα πρέπει πάντως να σταθούμε και στην αρκετά δυνατή ομάδα που έχει δημιουργήσει φέτος ο Παλαμάς και που μόνο τυχαία δεν είναι η έως τώρα βαθμολογική του συγκομιδή στο πρωτάθλημα, όπου κατά πως φαίνεται θα το παλέψει με καλές πιθανότητες για την παραμονή στην κατηγορία.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

1′ Σέντρα του Παπαευθυμίου Χρ. η κεφαλιά από τον Μαλάκο μπλοκάρει ο Κουτσόπουλος.
17′ Σουτ του Αλμπάνη η μπάλα άουτ.
43′ Πάσα του Κατσίγιαννη Σωτ. στον Κατσίγιαννη Αν. το τετ α τετ απέναντι στον Βλαχάβα πλασέ άουτ.
49′ Γύρισμα του Αλμπάνη στην περιοχή του πλασέ του Ψύρρα μπλοκάρει σταθερά ο Κουτσόπουλος.
54′ Γυρισμά ξανά του Αλμπάνη στην περιοχή το δυνατό πλασέ του Μπαλτά αποκρούει ο Κουτσόπουλος και με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα.
66′ Πάσα του Παπαευθυμίου Χρ το σουτ από τον Μπαλτά η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Κουτσόπουλου.
69′ Σουτ του Κατσίγιαννη αποκρούει ο Βλαχάβας.
74′ Πλασέ του Πολυζόπουλου κοντά στο τέρμα η μπάλα άουτ.
79′ Φάουλ με τον Ζάγγο Παν. η κεφαλιά του Κόκκινου Σωτ και το 0-1.
89′ Γύρισμα του Γεωργάκη στην μικρή περιοχή οι κόντρες θα κάνει το σουτ ο Πολυζόπουλος και θα ισοφαρίσει σε 1-1.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΜΕΤΕΩΡΑ: Βλαχάβας, Γεωργάκης, Γκόβαρης (89′ Τσιγαρίδας), Τσιαντούλας, Ρόμπος, Π. Παπαευθυμίου, Χ. Παπαευθυμίου (68′ Σακελλαρίδης), Β. Αλμπάνης, Μπαλτάς (68′ Μυλερός), Ψύρρας (68′ Πολυζόπουλος), Μαλάκος (46′ Γερεντές).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛ.: Κουτσόπουλος, Χ. Οικονόμου, Μπασιάκας, Βαγγελάκος (91′ Α. Κόκκινος), Σ. Κατσιγιάννης (71′ Κούλπας), Π. Ζάγκος (85′ Γραβάνης), Α. Κατσιγιάννης (71′ Σ. Κόκκινος), Τσούφης, Μετούσι, Κουρτεσιώτης, Παπαδημητρόπουλος (71′ Α. Ζάγγος).