“Χορταστική” ισοπαλία για τους Τρικαλινούς Αστυνομικούς(PICS)

Σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμπάκας, “Βασίλειος Καρακίτσιος” για την 5η αγωνιστική του βόρειου ομίλου του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Αστυνομίας, η ομάδα της Αστυνομίας των Τρικάλων έφερε 3-3 με την αντίστοιχη ομάδα των Ιωαννίνων.

Η ομάδα των Ιωαννίνων βρίσκεται στην πρώτη θέση με 3 βαθμούς διαφορά από τα Τρίκαλα οπότε μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα η διαφορά δεν άλλαξε.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλά ιδίως στο πρώτο ημίχρονο όταν και σημειώθηκαν τα 5 από τα 6 τέρματα της συνάντησης.

Τα Ιωάννινα προηγήθηκαν 0-2, τα Τρίκαλα ισοφάρισαν, αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-3.

Στην επανάληψη τα Τρίκαλα ισοφάρισαν σχετικά νωρίς κι από εκεί και πέρα δεν άλλαξε τίποτα.

Το φιλμ του αγώνα

6′ Σουτ του Σακελλαρίου, απόκρουσε δύσκολα ο Πλιάτσικας.

10′ Ο Οικονόμου έφυγε στον κενό χώρο και με ψηλοκρεμαστό πλασέ πέτυχε το 0-1.

15′ Ο Οικονόμου και πάλι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 0-2.

17′ Σέντρα του Δουλάλα από πλάγια, ο Καλαμαράς με πλασέ μείωσε σε 1-2.

32′ Ανατροπή του Καλαμαρά μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Καραλής και ισοφάρισε σε 2-2.

45’+3′ Ο Κοσμάς με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή πραγματοποίησε το 2-3.

47′ Σέντρα του Καραγιάννη, κεφαλιά του Δερμάνη από καλή θέση, πέρασε άουτ.

59′ Φάουλ του Καραγιάννη, ο Καλαμαράς πήρε την κεφαλιά, ο τερματοφύλακας απόκρουσε και ο Δερμάνης με σουτ ισοφάρισε σε 3-3.

86′ Φάουλ του Καλαμαρά, κεφαλιά του Σίμου, πέρασε λίγο άουτ.

Διαιτητής ήταν ο Πάφης με βοηθούς τους Αβραάμ και Μπαϊρακτάρη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΤΡΙΚΑΛΑ (Ν. Κακούσιος): Πατσιαούρας, Σίμος, Κλιάφας (65′ Μήτραινας), Αντωνίου, Καραλής, Σακελλαρίου (75′ Σίμος), Καραγιάννης (81′ Ζαχαράκης), Γεωργούλας, Δερμάνης, Καλαμαράς, Δουλάλας (52′ Καπάς).

ΙΩΑΝΝΙΝΑ: Πλιάτσικας, Τσαγκανίκας (91′ Λαμπρίτσης), Ντούμπας, Κοζανίτης (80′ Καλογιάννης), Σκληβανίτης (67′ Ντόβας), Αργύρης (70′ Νικολάου), Κοσμάς (77′ Μάγκας), Τσουμέτης, Οικονόμου (84′ Ρούκος), Τσώτος, Ντούμας.

Πηγή-φωτό: Sportskalampaka.gr