Χωρίς προπονητή και τρεις παίκτες, εντός έδρας ήττα για τον ΑΟΤ από τους Σοφάδες

ην εντός έδρας ήττα στο Δημοτικό κλειστό από τον ΓΣ Σοφάδων στην 6η αγωνιστική της Γ Εθνικής,γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του ΑΟ Τρίκαλα με 59-58 και ήταν η δεύτερη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα.

Αποδεκατισμένη η ομάδα από τις σημαντικές απουσίες της, τόσο του προπονητή της Ηλία Παπαδημητρίου ο οποίος είναι κλινήρης στο σπίτι του όσο και τριών παικτών, των Αθανασόπουλου,Μαρτζέλη και Κωτούλα (επιστρατεύτηκε ο νεαρός Μπαρμπούτης από την παιδική ομάδα στο ρόστερ ) δεν κατάφερε παρ΄ όλα αυτά να κερδίσει ένα “δικό” της παιχνίδι καθώς προηγήθηκε και με διαφορές άνω των 10 πόντων.

Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν και κατάφεραν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα να προηγηθούν για πρώτη φορά και να κατακτήσουν και τη νίκη καθώς τα Τρίκαλα έχασαν πολλές επιθέσεις στην τελευταία περίοδο του αγώνα αλλά και την τελευταία τους.

Πολλά τα παράπονα των ανθρώπων της ομάδας για ακόμη ένα παιχνίδι από την διαιτησία του αγώνα , σε ένα σκληρό ματς με πολλά φάουλ πολλά από τα οποία δεν δόθηκαν στα Τρίκαλα αλλά και άλλα που δόθηκαν σε βάρος τους που ήταν αμφισβητούμενα.

Δεκάλεπτα 22-10,38-29,54-44,58-59

ΑΟΤ : Λεπενιώτης 18(2),Γκαντιάς 10,Τσιτσάνης 11,Αργύρης 3(1),Απέργης 3(1),Αγαπίου,Μπέφας,Τζιάννης 13,Μερίτσης,Μπαρμπούτης