Χωρίς νικητή το ντέρμπι της Β’ ΕΠΣΤ Κεραυνός Ροπωτού-Δόξα Χρυσομηλιάς(ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Δεν έβγαλε νικητή το μεγάλο ντέρμπι του 2ου ομίλου για τη 2η αγωνιστική της Β’ Ερασιτεχνικής ανάμεσα στον Κεραυνό Ροπωτού και τη Δόξα Χρυσομηλιάς που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Αγίου Βησσαρίωνα.

‘Επειτα από ένα κατά διαστήματα ωραίο παιχνίδι οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο καλά στο παιχνίδι, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες στην αρχή με τη Χρυσομηλιά να ισορροπεί από το 20′ και μετά και να έχει τις δικές της φάσεις.

Τελικά το Α’ ημίχρονο ολοκληρώθηκε δίχως τέρματα, αν και βάσει των ευκαιριών θα μπορούσε να είχε σημειωθεί κάποιο γκολ.

Το Ροπωτό μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη και μόλις στο 46′ άνοιξε το σκορ χάρη σε ένα όμορφη τέρμα του Σουφλιά που με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Γιαννούλα.

‘Αμεση ήταν η απάντηση της Χρυσομηλιάς που στο 53′ έφερε στα ίσια το παιχνίδι όταν ο Γ. Μαργέλος σέντραρε και ο Νούλας πρόλαβε το Ρομπιές γράφοντας το 1-1.

Οι δύο ομάδες έψαξαν το δεύτερο τέρμα που τελικά δεν ήρθε με την ισοπαλία να μένει μέχρι το φινάλε, ενώ στο 89’ ο διαιτητής Κουτσάγιας ακύρωσε τέρμα των φιλοξενούμενων υποδεικνύοντας χέρι.

Παρά το τσουχτερό κρύο υπήρξαν αρκετοί θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο Αγίου Βησσαρίωνα.

Οι συνθέσεις

Κεραυνός Ροπωτού (Τσιαμπαλής): Ρομπιές, Θέμελης, Μπουρσιάκης, Αγγέλης, Τσιονάρας, Τέγος, Ρούσσας, Βελώνης, Καλόγηρος, Σουφλιάς, Κωτούλας

Αγωνίστηκαν και οι: Ραμιώτης, Πολυγένης, Παπαρσένης

Δόξα Χρυσομηλιάς (Μπούλμπος): Γιαννούλας, Δημητρίου, Γρηγορίου, Βλάχος, Κόνης, Αδάμος, Μπούλμπος, Γ. Μαργέλος, Θεοδώρου, Νούλας, Παληγιάννης

Αγωνίστηκαν και οι: Ζαχαράκης, Β. Μαργέλος, Γρηγορίου, Γιαννούλας