Χαραλαμπίδης:”Αδικούμαστε από την ήττα”

Ο έμπειρος τεχνικός των Τρικάλων Απόστολος Χαραλαμπίδης χαρακτήρισε άδικη την ήττα με 1-3 από τον Λεβαδειακό, για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2.

Αναλυτικά είπε ο 52χρονος προπονητής: «Γνωρίσαμε την πρώτη μας ήττα σε ένα ντέρμπι από μία ομάδα που έχει ως στόχο την άνοδο και το έχει δείξει σε όλα τα παιχνίδια της. Έχει ένα ρόστερ πολύ καλό και σε σχέση με πέρυσι έχει σχεδόν τους ίδιους παίκτες. Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν αμφίρροπο αλλά δυστυχώς με ένα αυτογκολ βρεθήκαμε πίσω στο σκορ και εκεί που πήγαμε να το ισορροπήσουμε, δυστυχώς στο 45’ πουλάμε την μπάλα στο κέντρο και δεχόμαστε και δεύτερο γκολ. Στο ημίχρονο κάναμε δύο αλλαγές οι οποίες βοήθησαν πιστέψαμε ότι κάτι μπορούσαμε να κάνουμε βάλαμε ένα γκολ και εκεί που πιστεύω ότι ελέγχαμε το παιχνίδι και πάλι από ένα λάθος μας έκοψε τα πόδια το τρίτο γκολ.

Είχαμε και πάλι ευκαιρίες για γκολ. Αδικούμαστε από την ήττα, είναι πολύ άδικα τα γκολ που δεχτήκαμε. Αυτά τα λάθη να μην τα ξανακάνουμε και μέσα από αυτά να μάθουμε.

Εχουμε μία εβδομάδα ξεκούρασης και θα δουλέψουμε πάνω στα λάθη μας ώστε να μην τα ξανακάνουμε. Πιστεύω πολύ στην ομάδα και στα παιδιά».