Ασταμάτητος ο ΑΟ Σαραγίων, έκανε το 5/5 στο Μεγαλοχώρι(PICS)

Ο ΑΟ Σαραγίων είχε εύκολο μεσημέρι στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Θύελλα Μεγαλοχωρίου, επί της οποίας επικράτησε με 1-4.

Οι πράσινοι με αρκετές αλλαγές στην αρχική τους εντεκάδα, δε χρειάστηκε καν να καταβάλλουν μεγάλη προσπάθεια για να φτάσουν στη νίκη, καθώς από το ημίχρονο είχαν φτάσει στο 0-3, χάρη σε τέρμα του Κοθρά με κεφαλιά και με δύο γκολ του Μπαλάφα.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες σημείωσαν από ένα τέρμα. Στο 60′ τα Σαράγια με κοντινό πλασέ του Ράπτη, ενώ το Μεγαλοχώρι μείωσε σε 1-4 με ένα φοβερό γκολ του Καρατζούλη με σουτ από τα 40 μέτρα.

Αυτό που αξίζει να σημειωθεί και πρέπει να προβληματίσει στο Μεγαλοχώρι, το ότι η ομάδα που ήταν αποδεκατισμένη λόγω πολλών απουσιών , παρατάχτηκε αρχικά με εννιά ποδοσφαιριστές που έγιναν δέκα στη συνέχεια.

Το συγκρότημα του Τέο Λιούλιου έκανε το 5/5 και παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, βάζοντας από νωρίς υποψηφιότητα για κατάληψη μιας εκ των δύο πρώτων θέσεων , που θα οδηγήσουν στα πλέι οφ.