Απολογισμος δύο μεταλλίων για το ΖΕΥΣ Τρικάλων στο Πανελλήνιο Κύπελλο “Στ.Κασσης”(PICS)

Επιστροφή με 1 χρυσό και 1 χάλκινο για το ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΆΛΩΝ είναι ο τελικός απολογισμός από το Πανελλήνιο Κύπελλο “Στ.Κασσης” που διεξήχθη στον Πολύγυρο 19-20/11!

Συγκεκριμένα ο Τρικαλινός σύλλογος κατέκτησε ένα χρυσό μετάλλιο με την Πανελληνιονίκη του 2022 Κωνσταντίνα Δρούγκα, κάτι αναμενόμενο με βάση τις δυνατότητες της συγκεκριμένης αθλήτριας, με τεχνικό νοκ άουτ και στους δύο γύρους (2-0), αλλά και ένα χάλκινο μετάλλιο με τον Τάσο Παπαχαράλαμπο που κατετάγη τρίτος αν και κατέβηκε για πρώτη φορά σε επίσημους αγώνες.
Παράλληλα ο ΖΕΥΣ είχε δύο ακόμη καλά πλασαρίσματα στην πέμπτη θέση.
Με την Ζωγράφου Μαρία να χάνει άδικα στα προημιτελικά ,κερδίζοντας τον πρώτο αγώνα με αρκετή άνεση!
Η έκπληξη  ήταν ο Τσιγάρας Κωννος που συμμετείχε σε αγώνες πριν 6 χρονια για τελευταία φορά στην κατηγορία των παίδων και κατεβαίνοντας για 1η φορά στην κατηγορια εφήβων χωρίς ιδιαίτερη προπόνηση, κέρδισε επίσης με μεγάλη άνεση τον πρώτο αγώνα και έχασε στα σημεία στα προημιτελικά από αθλητή του Βόλου που τελικά κατέκτησε και τη 1η θέση στην κατηγορία εφηβων -78 (Μ.Ζ.)!

Με όλα τα παραπάνω φαίνεται η συνεχής αγωνιστική άνοδος  του ΖΕΥΣ Τρικάλων που καταφέρνει να φύγει με διακρίσεις και μετάλλια από μία ακόμη σημαντική διοργάνωση Πανελλήνιου βεληνεκούς.
Μεγάλο ευχαριστώ στο ΔΣ του συλλόγου και φυσικά στους γονείς των αθλητών για την στήριξη και την εμπιστοσύνη τους!