Trikalascore

Απίστευτο ματς και νίκη της Βασιλικής κόντρα στο Ζάρκο

Του Θεόδωρου Αλεξιάδη

Παραλίγο εγκεφαλικό να πάθουν οι φίλαθλοι του Κεραυνού Βασιλικής καθώς αν και περνούσαν ένα εύκολο πρωινό στο γήπεδο τους και με το σκορ να είναι 4-1, η ομάδα του Ζάρκου παραλίγο να κάνει το 4-4 και γιατί όχι το 4-5. Ήρωας της συνάντησης ο τερματοφύλακας Φώτης Υφαντής ο οποίος με διπλή απίστευτη απόκρουση σταμάτησε πρώτα το πέναλτι του Θάνου Μπουραζάνα και μετέπειτα το ριμπάουντ του ίδιου παίκτη και κράτησε τους τρείς βαθμούς για την ομάδα του. Το ματς μέχρι το 80’κυλούσε ήρεμα με τον Κεραυνό να έχει το έλεγχο και να δείχνει βέβαιος για την νίκη. Αν και οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Γρίβα προηγήθηκαν με τρομερό σουτ του Γιώργου Μπουραζάνα στο 12’, η Βασιλική γρήγορα ισορρόπησε και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 3-1. Στο 18’ ο Κωνσταντίνος Τσιάμης μετά από ασίστ του Αλέξανδρου Καραγιάννης ισοφάρισε σε 1-1, στο 22’ ο Δημήτρης Λίτσιος σε τετ-α-τετ έκανε το 2-1 και ο Ρομέο Μεμπέλι από κοντά το 3-1. Στο 65’ ο Άλμπερτ Ζέκιο από πλάγια θέση ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4-1 πριν το Ζάρκο που ήταν καταιγιστικό στα τελευταία λεπτά, μειώσει αρχικά με τον Γκάγκα στο 80’ και στην συνέχεια με τον Γιώργο Μπουραζάνα στο 85’. Διαιτητής ο κ.Νότος.

ΣΚΟΡΕΡ – 12’ Γ.Μπουραζάνας [0-1], 18’ Κ.Τσιάμης [1-1], 22’ Δ.Λίτσιος [2-1], 35’ Ρ.Μέμπελι [3-1], 65’ Α.Ζέκιο [4-1], 80’ Ι.Γκάγκας [4-2], 85’ Γ.Μπουραζάνας [4-3]

ΒΑΣΙΛΙΚΗ – Φ.Υφαντής, Α.Γκουζιώτης [Ι.Καραγιάννης], Π.Ντάφος, Σ.Παναγιώτου [Β.Ζαφείρης], Χ.Τρίμμης [Ξ.Μαντζάνας], Β.Πανάγος, Α.Ζέκιο, Ρ.Μέμπελι, Α.Καραγιάννης, Κ.Τσιάμης [Κ.Γρηγορίου], Δ.Λίτσιος

ΖΑΡΚΟ – Ε.Αναγνώστου, Γ.Βανακάρας, Α.Σδράλης, Η.Μπουραζάνας, Αθ.Μπουραζάνας, Ε.Λήμα, Π.Μητρούλιας, Ι.Στάμου [Ι.Γκάγκας], Δ.Κύρκος, Γ.Μπουραζάνας, Β.Σβάνας