‘Aντεξε ένα ημίχρονο, κατέρρευσε στην επανάληψη και μοιραία στη Λευκάδα ήρθε η πρώτη φετινή ήττα

Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο ΑΟ Τρίκαλα από τον Τηλυκράτη στην Λευκάδα με σκορ 2-0.

Οι κυανέρυθροι είχαν καλή απόδοση μόνο στο πρώτο μέρος, το οποίο ήταν μοιρασμένο. Αμφότερες οι ομάδες είχαν καλές στιγμές, με πιο κλασικές το δοκάρι του Σδραβού και την πολύ καλή φάση με το Θέμη Αλεξίου.

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν, ο Τηλυκράτης κυριάρχησε έκανε ευκαιρίες και τελικά προς το τέλος σημείωσε και τα δύο τέρματά του.

Τα Τρίκαλα στο Β’ ημίχρονο δεν κατάφεραν να απειλήσουν , ενώ και οι παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο σε καμία θέση δε βοήθησαν, αλήθεια θα λέγαμε ότι η ομάδα αποσυντονίστηκε.

Τα Τρίκαλα έμειναν στη δεύτερη θέση με 10 βαθμούς, έχοντας ως συγκάτοικο και τον Τηλυκράτη και βλέπουν το επόμενο εντός έδρας ματς κόντρα στους Φιλιάτες.

Ο Τεγούσης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και ο Ζδράβος στο 90+2 διαμόρφωσε το τελικό σκορ
Τηλυκράτης Λευκάδας (Γιώργος Κατηφόρης): Ραγιάς, Μπεκατώρος, Λαζαρίδης, Τεγούσης, Περιστέρης (88’ Παβλόφ), Σαλπιγγίδης (69’ Τουρλίδας), Κατσαμάγκας (88’ Λυρτζής), Παπανίκου, Σκιαδάς, Μπελεβώνης (81’ Μπαρλαγιάννης), Ζδράβος
ΑΟ Τρίκαλα (Νίκος Μανούρας): Γκέκας, Σκούπρας, Σινγκ, Γιάννης Σκόνδρας, Κωστόπουλος, Σαμαντάς (74’ Πατρώνης), Αμπντελά (86’ Μπραντίτσας), Λουκάς (61’ Βλιώρας), Νίκος Σκόνδρας, Κατσαντώνης, Αλεξίου.