Ανώδυνη ήττα για τη Φήκη από το ‘Υπατο

Σε ένα αδιάφορο β αθμολογικά παιχνίδι για τους γηπεδούχους, ο ΠΟ Φήκης γνώρισε την ήττα από το ‘Υπατο με 0-1.
Οι φιλοξενούμενοι ήθελαν πάση θυσία νίκη για να παραμείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της πρωτιάς του ομίλου και κατάφεραν να φτάσουν σε αυτή χάρη σε τέρμα του Ποτουρίδη στο 78’.
Το φίλμ του αώνα
Η Φήκη προσπάθησε να εκμεταλλευτεί μια αντεπίθεσή της με τον Νίκο Σκόνδρα να σουτάρει άστοχα από καλή θέση και ο Ιωάννου να μην προλαβαίνει ν’ αλλάξει την πορεία της μπάλας.
Στο 11’ ο Γιαννούλας σέντραρε από δεξιά, ο Ν. Σκόνδρας σούταρε, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και την ύστατη στιγμή πρόλαβε ο αμυντικός κι έδιωξε προ του Σαμαντά. Δύο λεπτά αργότερα από φάουλ του Γεωργάκη ο Γιάννης Σκόνδρας αστόχησε με κεφαλιά. Επόμενη επιθετική προσπάθεια στο παιχνίδι για λογαριασμό των φιλοξενούμενων στο 25’
. Ο Αλμπάνης πέρασε τη μπάλα στον Ποτουρίδη, αυτός προσπάθησε να «κρεμάσει» τη μπάλα από τον Μήλο, το έκανε προσωρινά αλλά στη συνέχεια πρόλαβε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων και μπλόκαρε. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ιωάννου από καλή θέση σούταρε και ο τερματοφύλακας του Α.Ο Υπάτου απέκρουσε σωτήρια.
Οι φιλοξενούμενοι έχασαν καλή ευκαιρία στο 78’ όταν ο Ποτουρίδης σέντραρε από δεξιά, ο Αλμπάνης πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Μήλο, αλλά και την εστία του. 0-1:
Σε μια στιγμή αδράνειας από γέμισμα του Ροκάϊ στο 85’, ο Σπηλιώτης πρόλαβε αμυντικούς και τέρμα, τσίμπησε τη μπάλα και αυτή αναπαύτηκε στο βάθος των δικτύων του Μήλλου. Στο 88’ από γύρισμα του Νίκου Σκόνδρα, ο Πολυζόπουλος σούταρε άστοχα από δεξιά, ενώ θα μπορούσε να επιλέξει τον συμπαίκτη του που του έδωσε τη μπάλα και βρισκόταν σε θέση βολής. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο σκόρερ Σπηλιώτης με δεύτερη κίτρινη.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΦΗΚΗ: Μήλος, Γιαννούλας, Τζέλης, Ζήσης (71 Πολυζόπουλος), Σκόνδρας Ι., καλαμαράς, Γεωργάκης, Σαμαντάς, Ιωάννου, Ν. Σκόνδρας, Τσιώλης (9’ τρ. Α. Νικλητσιώτης 71’ Κατσαντώνης)
Α.Ο ΥΠΑΤΟΥ: Διαμάντης, Χριστογιάννης, Ροκάϊ, Γλυνός, Σπηλιώτης, Πολύζος, Ποτουρίδης, Παπουλής, Ντρούγκας (71’ Κακολύρης), Μητάκης (63’ Κυπραίος), Αλμπάνης (79’Σαντζάκου)