‘Aνετο πέρασμα Καστρακίου από τη Λυγαριά

Σε παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας το Καστράκι νίκησε στην Λυγαριά τον τοπικό Απόλλωνα με 5-0.

Έτσι η ομάδα του Θεόδωρου Καραγιάννη έκανε το 2 στα 2 κι έπιασε από νωρίς θέση στο ρετιρέ της βαθμολογίας.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις με το Καστράκι να βρίσκει πεδίο δράσης μετά το 20′ και τελικά να ανοίγει το σκορ στο 26′ με τον Μπαούτη με το 0-1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά μόλις στο 47′ έκαναν το 0-2 κι από εκεί και πέρα κυριάρχησαν στον αγωνιστικό και σημείωσαν άλλα τρία τέρματα για να φτάσουν στο τελικό 0-5.

Η Λυγαριά από ένα σημείο κι έπειτα δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του Καστρακίου, ενώ είχε κάποιες καλές στιγμές χωρίς όμως να σκοράρει.

Το φιλμ του αγώνα

15′ Σέντρα του Δημόπουλου, κεφαλιά του Αντωνίου από καλή θέση, απόκρουσε δύσκολα ο Μπόμπολας.

26′ Φάουλ του Αυγέρου, ο Ε.Κ. Μπαούτης με κεφαλιά πραγματοποίησε το 0-1.

30′ Σουτ του Μπουτίνα από καλή θέση, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

38′ Συρτό σουτ του Μπουτίνα από κοντά, πέρασε σύριζα άουτ.

47′ Προσπάθεια και σέντρα του Γρηγορίου, σουτ του Νταλούκα, η μπάλα κόντραρε κι από κοντά με σουτ ο Αυγέρος έστειλε τη μπάλα πρώτο στο οριζόντιο δοκάρι και μετά στα δίχτυα για να γίνει έτσι το 0-2.

55′ Σέντρα του Αυγέρου, ο Τσιαντούλας ήταν αφύλαχτος, αλλά το πλασέ του αποκρούστηκε από τον Καναβό.

58′ Ο Αυγέρος εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Μπαλογιάννης την έστειλε στα δίχτυα γράφοντας το 0-3.

59′ Ο Μ. Δημόπουλος βγήκε απέναντι στον Μπόμπολα, τον οποίο όμως δεν μπόρεσε να νικήσει.

61′ Ο Τσαρέλας βρήκε τον Μ. Δημόπουλο αφύλαχτο, αυτός πλάσαρε, αλλά ο Μπόμπολας απόκρουσε και πάλι.

69′ Ο Κοτσιλιάνος με ατομική προσπάθεια βγήκε απέναντι στον Καναβό και με πλασέ σημείωσε το 0-4.

71′ Ο Τσιαντούλας βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα, τον πλάσαρε με επιτυχία και διαμόρφωσε το 0-5.

89′ Προσπάθεια και σουτ του Τσιαντούλα, η μπάλα αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής ήταν ο Ζήσης με βοηθούς τους Μπάλα και Κωτούλα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΛΥΓΑΡΙΑ: Καναβός, Φ. Λιάκος (46′ Ντραγκότι), Χ. Λιάκος, Αντωνίου, Κλιάφας, Χασιώτης, Τσαρέλας, Κακούσιος, Μ. Δημόπουλος, Κ. Δημόπουλος, Ντάκουλας (53′ Τσιώκος).

ΚΑΣΤΡΑΚΙ: Μπόμπολας, Σιούτας (78′ Γκούμπλιας), Γιάννης, Μπαλογιάννης, Γρηγορίου (69′ Θωμαΐδης), Κοτόρι, Κοτσιλιάνος, Αυγέρος (78′ Κρίτσας), Μποτίνας (69′ Μπαούτης), Ε.Κ. Μπαούτης, Νταλούκας (53′ Τσιαντούλας).