Αυτο”Χ”ειρία της Φήκης κόντρα στον Αστέρα Πετριτή

Σε παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Φήκης η τοπική ομάδα έφερε 2-2 με τον Αστέρα Πετριτή για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας στον 2ο όμιλο.

Η Φήκη στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με 2-0.

Στην επανάληψη ο Αστέρας Πετριτή μείωσε στο 70′ και στο 97′ ισοφάρισε σε 2-2 ένα τέρμα για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι γηπεδούχοι ότι η μπάλα δεν είχε περάσει την γραμμή του τέρματος.

Το σκορ άνοιξε ο Μπαλτάς στο 14′ ύστερα από πάσα του Ιωάννου.

Στο 22′ ο Καλαμαράς βρήκε τον Ιωάννου, αυτός τροφοδότησε τον Μπαλτά ο οποίος με σουτ σημείωσε το 2-0.

Στο 70′ από εκτέλεση κόρνερ ο Ρουμελιώτης με κεφαλιά μείωσε σε 2-1.

Στο 97′ από νέο κόρνερ των φιλοξενούμενων ο Μεντής πήρε την κεφαλιά, η μπάλα φάνηκε να ξεφεύγει από τον Μήλο και ο αρμόδιος βοηθός διαιτητής έδειξε ότι η μπάλα είχε περάσει την γραμμή κάτι για το οποίο οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν υποστηρίζοντας ότι η μπάλα δεν είχε περάσει την νοητή γραμμή του τέρματος.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΦΗΚΗ (Τ. Ρούσσας): Μήλος, Γιαννούλας, Τζέλης, Τεντολούρης, Δρόσος, Καλαμαράς, Γεωργάκης, Μπαμπατσιάς (75′ Παναγιώτου), Ιωάννου, Πολυζόπουλος (94′ Μπακατσής), Μπαλτσάς (89′ Κατσιούλας).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ (Ι. Σφακιανάκης): Θεοδωρόπουλος, Μεντής, Γογωβίτης (71′ Κοντομίχας), Ρουμελιώτης, Γαρδικιώτης (46′ Κ. Στεργίου), Γκοσίδης, Κρητικός, Κοιλιάρας (55′ Βλαχόπουλος), Τσιάτσιος (81′ Σούκερας), Π. Στεργίου (81′ Γεωργοπάλης), Γεωργακόπουλος.