Mε ωραία μπάλα ο Τηλυκράτης νίκησε τον Ατρόμητο Παλαμά(VIDEO)

Ο Τηλυκράτης Λευκάδας πανηγύρισε σήμερα την πρώτη φετινή του νίκη, επικρατώντας με 2-0 του Ατρόμητου Παλαμά για την 2η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής.

Στο 25΄ ο Λαζαρίδης με πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Στο 44΄ ο Τουρλίδας διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ήταν μια υπόθεση ενός ημιχρόνου, για τους “κυανέρυθρους”, που έχασαν ευκαίριες και για ακόμη μεγαλύτερο σκορ, ενώ κυριάρχησαν για 90 λεπτά του αντιπάλου τους. Οι Ζδράβος, Περιστέρης ήρθαν αρκετές φορές…φάτσα με το γκολ, αλλά η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι.

Διαιτητής: Σπήλιος (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Γαλάνης (ΕΠΣ Αχαΐας)- Σπυρόπουλος (ΕΠΣ Αχαΐας)

Τηλυκράτης Λευκάδας (Γιώργος Κατηφόρης): Ραγιάς, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Λαζαρίδης, Λυρτζής, Τεγούσης, Περιστέρης, Κατσαμάγκας, Τσούτσης, Τουρλίδας, Ζδράβος.

Ατρόμητος Παλαμά (Γιάννης Μάγγος):Βιλανάκης, Ισούφης, Αντωνίου, Κούρκουλας, Γαργάλας, Κόκκινος, Ευθυμιάδης, Μαλάκος, Κουτζαηλίας, Αναγνώπουλος, Λόζος.