“‘Εκλεψαν” τις εντυπώσεις στο Πανελλήνιο ΜΜΑ οι “Pretorians” Harlem Gym(PICS)

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών ΜΜΑ (Mixed Martial Arts), υπό την αιγίδα της ΕΛΟΠ που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 20-21 Νοεμβρίου, στο δημοτικό στάδιο Καματερού, σε μία άρτια και οργανωμένη διοργάνωση, που πραγματοποίησε η Ομοσπονδία πάλης, οι αθλητές του Αθανάσιου Μήτσιου, αν και πρωτοεμφανιζόμενοι, καθώς ήταν η πρώτη φορά που έπαιρναν μέρος σε αγώνες “έκλεψαν” τις εντυπώσεις, καθώς ο Σάββας Γεωργιάδης ανακηρύχτηκε πρωταθλητής Ελλάδος στα 94 κιλά , με συντριπτική υπεροχή στους αντιπάλους του.

Στην ίδια κατηγορία, ο Νίκος Καλεσιάκης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, χάνοντας τη θέση του για τον τελικό από ένα λάθος, στο τέλος του αγώνα.

Στα 69κ. ο Απόστολος Σταμούλης έκανε εντυπωσιακές εμφανίσεις , βγάζοντας νοκ άουτ τους αντιπάλους του και φτάνοντας μέχρι τον τελικό , όπου έχασε το χρυσό μετάλλιο στις λεπτομέρειες.

Στα 65κ. ο Βασίλης Νταμάγκας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, , μετά από αξιόλογη προσπάθεια.

Η ομάδα συγχαίρει τους αθλητές για αυτές τις επιτυχίες, καθώς και όσους βοήθησαν στην προετοιμασία τους.

Επίσης ευχαριστούν το σουβλατζίδικο “της κακομοίρας” και το κατάστημα “Body Store”.