ΒΟΛΕΫ

Στην αντεπίθεση φαίνεται να περνούν οι Ultras Gate 3 σχετικά με την ανακοίνωση του Ερασιτέχνη η οποία καταδικάζει γεγονότα που συνέβησαν από φιλάθλους τον αγώνα γυναικείου βόλεϊ της Αναγέννησης με την Άμιλλα Τρικάλων εκτός έδρας

Ο ΖΑΟΝ ανακοίνωσε την ανανέωση της συνεργασίας του με την 21 ετών, κεντρική Ευαγγελία Καπέλου

Με μουδιασμένο ξεκίνημα και τρομακτικό 5ο σετ η ομάδα του Ασκληπιού πήρε την 2η νίκη στο πρωτάθλημα της Α2
Παρασκευή, 2 Οκτωβρίου 2015 04:25,

Μία Κύπρια στη γυναικεία του Ασκληπιού

Μια ακόμη προσθήκη για την ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού. ενόψει της συμμετοχής για 2η φορά τα 3 τελευταία χρόνια. στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας

Το χάλκινο μετάλλιο στα τελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος Beach volley U16 που έγινε στο Βόλο, κατέκτησε το δίδυμο Παπαθεοδώρου-Φιλιππίδη.
Με τον Πήγασο Πολίχνης 10-11 Οκτώβρη στη Θεσ/νίκη, ξεκινάει το φετινό ταξίδι των γυναικών στην Α2.
Θέση στα τελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος Beach volley U16 πήρε το δύδιμο Παπαθεοδώρου-Φιλλιπίδη.

To ζευγάρι Μπουρλή Ιωάννα που αγωνίζεται στο Φιλαθλητικό Λάρισας (Τρικαλινής καταγωγής) και η Αικ. Ζαφειρίου, που αγωνίζεται στην Αργώ Βόλου, πήρε την πρόκριση φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος U16 που θα πραγματοποιηθεί στις 7-9 Αυγούστου στις εγκαταστάσεις του Beach Bar Καρνάγιο στα Κάτω Λεχώνια

Στις 8 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας στο  Beach volley της κατηγορίας  U19 του Πανελληνίου πρωταθλήματος βρέθηκε το Τρικαλινό δίδυμο Τόλλιου-Ντιρογιάννη.
Ο Α.Σ. Ασκληπιός ανακοινώνει την συνεργασία με τον γυμναστή Σπύρο Μυλωνά, για την καλύτερη προετοιμασία και την μεγιστοποίηση των δυνατοτήτων και της απόδοσης των αθλητριών, στα πλαίσια της συμμετοχής της ομάδας στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας