ΒΟΛΕΫ

Σάββατο, 27 Ιουλίου 2019 01:07,

H μεγάλη επιστροφή της Καπέλου

Αυτό που φάνταζε τόσο μακρινό είναι πλέον πραγματικότητα  και η  μεγάλη επιστροφή είναι πλέον γεγονός που αλλάζει τα δεδομένα για τον Ασκληπιό

Στην αντεπίθεση φαίνεται να περνούν οι Ultras Gate 3 σχετικά με την ανακοίνωση του Ερασιτέχνη η οποία καταδικάζει γεγονότα που συνέβησαν από φιλάθλους τον αγώνα γυναικείου βόλεϊ της Αναγέννησης με την Άμιλλα Τρικάλων εκτός έδρας

Ο ΖΑΟΝ ανακοίνωσε την ανανέωση της συνεργασίας του με την 21 ετών, κεντρική Ευαγγελία Καπέλου

Με μουδιασμένο ξεκίνημα και τρομακτικό 5ο σετ η ομάδα του Ασκληπιού πήρε την 2η νίκη στο πρωτάθλημα της Α2
Παρασκευή, 2 Οκτωβρίου 2015 04:25,

Μία Κύπρια στη γυναικεία του Ασκληπιού

Μια ακόμη προσθήκη για την ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού. ενόψει της συμμετοχής για 2η φορά τα 3 τελευταία χρόνια. στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας

Το χάλκινο μετάλλιο στα τελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος Beach volley U16 που έγινε στο Βόλο, κατέκτησε το δίδυμο Παπαθεοδώρου-Φιλιππίδη.
Με τον Πήγασο Πολίχνης 10-11 Οκτώβρη στη Θεσ/νίκη, ξεκινάει το φετινό ταξίδι των γυναικών στην Α2.
Θέση στα τελικά του Πανελληνίου πρωταθλήματος Beach volley U16 πήρε το δύδιμο Παπαθεοδώρου-Φιλλιπίδη.

To ζευγάρι Μπουρλή Ιωάννα που αγωνίζεται στο Φιλαθλητικό Λάρισας (Τρικαλινής καταγωγής) και η Αικ. Ζαφειρίου, που αγωνίζεται στην Αργώ Βόλου, πήρε την πρόκριση φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος U16 που θα πραγματοποιηθεί στις 7-9 Αυγούστου στις εγκαταστάσεις του Beach Bar Καρνάγιο στα Κάτω Λεχώνια

Στις 8 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας στο  Beach volley της κατηγορίας  U19 του Πανελληνίου πρωταθλήματος βρέθηκε το Τρικαλινό δίδυμο Τόλλιου-Ντιρογιάννη.