Δευτέρα, 12 Μαρτίου 2018 11:39 από

Εσπασε κάθε ρεκόρ ο φετινός 11ος Ημιμαραθώνιος Θανάσης Σταμόπουλος(ΦΩΤΟ)

Περισσότεροι από 3 χιλιάδες αθλητές, αριθμός ρεκόρ για το συγκεκριμένο αγώνα,έδωσαν συνολικά το παρών στη μεγάλη γιορτή του αθλητισμού που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή σε Τρίκαλα και Καλαμπάκα

Μεγάλη ήταν συμμετοχή από κόσμο στον 11ο ημιμαραθώνιο Τρικάλων με μικρούς και μεγάλους κάθε ηλικίας να λαμβάνουν μέρος τόσο στην απόσταση του 1 χιλιομέτρου και στην απόσταση των 5 χιλιομέτρων που η εκκίνηση έγινε από το κέντρο της πόλης όσο και στην κανονική απόσταση των 21 χιλιομέτρων που η εκκίνηση ήταν από την πόλη της Καλαμπάκας και ο τερματισμός γινόταν στο κέντρο της πόλης των Τρικάλων.

Στη διοργάνωση πήραν μέρος και αρκετοί αθλητές των τοπικών Συλλόγων Στίβου, αλλά και δεκάδες αθλητές από διάφορα σημεία της χώρας, απολαμβάνοντας τις τρεις διαδρομές, ενώ ο αγώνας συνδυάστηκε με ιδανικές καιρικές συνθήκες.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι όλοι το ευχαριστήθηκαν, ενώ μικροί και μεγάλοι ήρθαν σε επαφή με τον αθλητισμό , κάτι που αποτελεί σημάδι υγείας.

Στο τέλος στους αθλητές απονεμήθηκαν αναμνηστικά μετάλλια γαι την συμμετοχή τους στον 11ο ημιμαραθώνιο Τρικάλων.

Ακολουθεί το φωτορεπορτάζ του trikalascore από τους αθλητές που πήραν μέρος στην διαδρομή των 5 χιλιομέτρων