Αγγλικό σκορ και νίκη για τον Α.Ο.Κ στο Μεγαλοχώρι

Έπεσε και τυπικά η αυλαία στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΤ με το τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 34ης Αγωνιστικής με τον Α.Ο.Κεφαλοβρύσου να επικρατεί της Θύελας Μεγαλοχωρίου με 2-5

Χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον οι δύο ομάδες έπαιξαν ελεύθερα με πολύ ωραίο ποδόσφαιρο  και η ομάδα του προηγήθηκε πρώτη στο σκορ με 0-1 ήταν η ομάδα του Γιώργου Παπαζήση με σκόρερ τον Παπαστεριάδη στο 28'.

Οι φιλοξενούμενοι δεν έκατσαν και πριν ολοκληρωθει το πρώτο ημίχρονο διπλασίασαν τα τέρματα με τον Μητσίαδη στο 39'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός συνεχίστηκε στο ίδιο επίπεδο με τους κόκκινους να κάνουν το 0-3 στο 63' με τον Γκίτσα που πέρασε ως αλαγή στο παιχνίδι, σκορ που αφύπνησε την ομάδα του Περικλή Βασιλείου πίεζοντας την άμυνα των φιλοξενούμενων και δύο λεπτά αργότερα κατάφερε να μειώσει σε 1-3 στο 65' με τον Αθανασόπουλο.

Bέβαια οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν και πάλι δύο λεπτά αργότερα μετά το γκολ των γηπεδούχων απάντησαν με τέταρτο τέρμα με τον Μανώλη στο 67' με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Οι ασπρόμαυροι συνέχισαν την πίεση τους στα καρέ του Τεντολούρη και μείωσαν πάλι το σκορ σε 2-4 και πάλι με τον Αθανασόπουλο στο 77'.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 85' ο Μανώλης καθώς πλάσαρε τον Πανέτσο κάνοντας το 2-5.

Να σημειώσουμε ότι οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με παίχτη λιγότερο λόγω της αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Μητσίαδη για σκληρό μαρκάρισμα στο 53'.

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

Σουτ του Χαρίση αποκρούει σε κόρνερ ο Τεντολούρης στο 5' πρώτη καλή στιγμή.

Αδύναμο σουτ του Χουλιάρα μπλοκάρει ο Πανέτσος στο 6'.

Φάτσα με το τέρμα ο Γκουζιώτης θα μπει στην περιοχή αλλά θα τον Σταματήσει ο Πανέτσος στο 9'.

Ωραία πάσα του Παπαστεριάδη στον Γκουζιώτη θα πλασάρει η μπάλα άουτ μεγάλη ευκαιρία στο 13'.

Λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων θα πάρει ο Παπαστεριάδης θα κάνει το πλασέ και θα ανοίξει το σκορ 0-1 στο 28'.

Θα μπει στην περιοχή ο Σταματόπουλος θα κοπεί τελευταία στιγμή από τον Μανώλη στο 32'.

Σουτ του Σταματόπουλου η μπάλα άουτ στο 33.

Διαγώνιο πλασέ του Παπαστεριάδη η μπάλα άουτ στο 35'.

Ξανά διαγώνιο σουτ του Παπαστεριάδη αποκρούει ο Πανέτσος σε κόρνερ στο 37'.

Κόρνερ με τον Μανώλη η κεφαλιά από τον Μητσιάδη και η μπάλα στα δίχτυα το 0-2 στο 39'.

Πάσα του Κόλια στον Τσαβαλά το σουτ μπλοκάρει ο Τεντολούρης στο 51'.

Αποβολή του Μητσιάδη με απευθείας κόκκινη κάρτα λόγω σκληρού μαρκαρίσματος στο 53'.

Διπλή χαμένη ευκαιρία με τον Γκουζιώτη το σουτ αρχικά αποκρούει ο Πανέτσος και εν συνεχεία της φάσης το σουτ από πλάγια δεξιά αυτή τη φορά θα μπλοκάρει ο Πανέτσος στο 54'.

Σουτ του Τσαρτόλια η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι μεγάλη ευκαιρία στο 55'.

Σουτ του Παπαστεριάδη η μπάλα άουτ στο 60'.

Θα γίνει η κόντρα στο κέντρο του γηπέδου θα πάρει την μπάλα ο Γκίτσας θα μπει στην περιοχή θα πλασάρει και θα κάνει το 0-3 στο 63'.

Κάθετη πάσα του Τσαβαλά στον Αθανασόπουλο το πλασέ και το 1-3 στο 65'.

Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μανώλη και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα το 1-4 στο 67'.

Σέντρα σουτ του Φλώρου αποκρούει ο Τεντολούρης σε κόρνερ στο 71'.

Φάουλ με τον Φλώρο η κεφαλιά από τον Χαρακόπουλο η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και εν συνεχεία της φάσης το πλασέ από τον Χαρακόπουλο θα μπλοκάρει ο Τεντολούρης στο 74'.

Κρυφή πάσα του Σταματόπουλου στον Αθανασόπουλο το πλασέ και το 2-4 στο 77'.

Σουτ του Αθανασόπουλου αποκρούει σε κόρνερ ο Τεντολούρης στο 81'.

Πάσα του Χουλιάρα στον κενό χωρό για τον Μανώλη το σουτ και η μπάλα στα δίχτυα για το 2-5 στο 85'.

Σουτ του Αθανασόπουλου θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Τεντολούρης στο 87'.

Εξαιρετική προσπάθεια του Χουλιάρα το σουτ και η μπάλα άουτ στο 88'.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Μεγαλοχώρι: Πανέτσος, Αθανασόπουλος, Ανδρέου, Μιχαλόπουλος, Σταματόπουλος, Τσαρτόλιας, Βιολάρης(Μουρελάτος 18'), Τσαβαλάς, Ράκος(Χαρακόπουλος 67'), Χαρίσης(Φλώρος 56').

Κεφαλόβρυσο: Τεντολούρης Δ., Μπζάκος, Μανώληε, Μητσιάδης, Μπούκας, Ζαροκώστας, Σίμος Χρ., Γκουζιώτης(Γκίτσας 60'), Χουλιάρας, Παπαστεριάδης(Καρανίκας 72'), Μαυρίκος(Σαχίνι 46').