Σάββατο, 8 Αυγούστου 2015 04:48 από

Νίκη Καρυών- Μέγας Αλέξανδρος Δενδροχωρίου(LIVE)

To Trikalascore βρίσκεται στο γήπεδο Φλαμουλίου και θα σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του μπαράζ ανόδου στην Α' Ερασιτεχνική, ανάμεσα στη Νίκη Καρυών και το Μέγα Αλέξανδρο Δενδροχωρίου

Kαλησπέρα από το γήπεδο Φλαμουλίου

Οι συνθέσεις

Καρυές: Μαγγάτος, Ζήσης, Μπαρκονίκος, Π. Καραίσκος, Δ. Καραίσκος, Γαιτάνας, Πάτρας, Παπαθανασίου, Πλαβογιώργος, Μαργαριτόπουλος, Γραμματικός

Δενδροχώρι: Σκουλής, Μαράβας, Μπακάλης, Γκέκας, Μουρίκης, Αγγελόπουλος, Παπακώστας,Ευθυμίου, Τάτσιος, Μπαρούτας, Τσιγάρας

Εδώ και 10 λεπτά ξεκίνησε το μπαράζ για την άνοδο στην Α' Ερασιτεχνική.

Στο 9' είχαμε την πρώτη μεγάλη φάση του ματς, με το Μαράβα να εκτελεί φάουλ από μακριά και η μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των Καρυών.

Στο 11' ο Μπαρούτας σουτάρει από κοντά, μπλοκάρει εύκολα ο γκολκίπερ των Καρυών.

Βρισκόμαστε στο 16' παραμένει το 0-0 σε παιχνίδι με καλό ρυθμό από τις δύο ομάδες.

Φτάσαμε στο 23', χωρίς κάτι αξιόλογο στα τελευταία λεπτά.

Αρκετά δυνατό έχει γίνει το ματς με κάποια σκληρά μαρκαρίσματα

Στο 26' καλή ευκαιρία για το Δενδροχώρι με τον Τσιγάρα να πλασάρει εξ επαφής και το Μαγγάτο να αποκρούει σε κόρνερ.

Φτάνουμε στο ημίωρο της συνάντησης, πάντα στο 0-0 το σκορ.

Στο 35' βρισκόμαστε, πεσμένος ο ρυθμός του παιχνιδιού, παραμένει δίχως σκορ το παιχνίδι.

Στο 41' μακρινό σουτ ΄Ζήση, ο γκολκίπερ τυ Δενδροχωρίου αιφνιδιάζεται και πετάει δύσκολα την μπάλα σε κόρνερ.

Μικροένταση με αψιμαχίες μεταξύ παικτών. Ολα ξεκίνησαν έπειτα από μαρκάρισμα επάνω στο Μαργαριτόπουλο.

Βρισκόμαστε στο 45'.

Τέλος ημιχρόνου στο γήπεδο Φλαμουλίου. 0-0 το σκορ στο μπαράζ ανόδου στην Α' Ερασιτεχνική.

Ξεκίνησε η επανάληψη με μία τεράστια ευκαιρία για το Δενδροχώρι.

Επειτα από σέντρα του Τσιγάρα από δεξιά, ο Αγγελόπουλος έπιασε εξ επαφής την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ

Βρισκόμαστε στο 50'.

Αναγκαστική αλλαγή για το Δενδροχώρι, με τον τραυματία Μπακάλη να αφήνει τη θέση του στον Τσεκούρα.

Mακρινό σουτ Παπαναγιώτου στο 54' η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Αλλαγή για τις Καρυές με το Ρούντο στη θέση του Γραμματικού.

59 λεπτά στο παιχνίδι πάντα στο 0-0.

Χωρίς φάσεις το ματς, που στην επανάληψη είναι μοιρασμένο ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Βρισκομαστε στο 63'.

Οι δύο ομάδες φαίνονται κουρασμένες κάτι απόλυτα φυσιολογικό, καθώς βρισκόμαστε στις αρχές Αυγούστου και δεν έχουν ξεκινήσει καν προετοιμασία για τη νέα σεζόν.

Στο 66' καλό σουτ Παπαναγιώτου η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 68' Τζερεμές αντί Πλαβογιώργου για τις Καρυές.

Μικροένταση στο 73' ανάμεσα στον πάγκο των Καρυών και το διαιτητή, φέρνει αποβολή ανθρώπου της Νίκης.

Στο 77' βρισκόμαστε, το παιχνίδι πολύ δυνατό και πάλι. Πάντα στο 0-0.

Αλλα 5 λεπτά για τα 90' παραμένει χωρίς σκορ το ματς.

Το μπαράζ στην κόψη του ξυραφιού. Η αγωνία στο κατακόρυφο καθώς θέλουμε άλλα τρία λεπτά για τα 90'.

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του ματς.

Στο 91' Σαπουνάς αντί Γαιτάνα για τις Καρυές.

Στο 92' τεράστια ευκαιρία για τις Καρυές με τον Τζερεμέ να σουτάρει από πλεονεκτική θέση ελάχιστα άουτ.

Κόρνερ για το Δενδροχώρι στο 93'.

Τέλος κανονικής διάρκειας, σκορ 0-0. Πάμε σε ημίωρη παράταση.

Ξεκίνησε η ημίωρη παράταση με μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Δενδροχωρίου, στο 93' ο Τάτσιος με τον τερματοφύλακα των Καρυών, ο οποίος αποκρούει σωτήρια.

Στο 94' αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Δημήτρης Καραϊσκος των Καρυών, με απόφαση η οποία ξεσηκώνει έντονες διαμαρτυρίες στον πάγκο της Νίκης.

Βρισκόμαστε στο 97'.

Στο 103' βρισκόμαστε και παραμένει το 0-0.

Στο 104' τεράστια ευκαιρία για το Δενδροχώρι να ανοίξει το σκορ. Κεφαλιά εξ'επαφής από τον Τάτσιο, τον γκολκίπερ της Νίκης, αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ.

Τέλος Α' ημιχρόνου παράτασης. Παραμένει το 0-0.

Ξεκίνησε το Β' ημίχρονο

Στο 106 Μπακάλης αντί Τσιγάρα για το Δενδροχωρι

Στο 107 δεύτερη αποβολή για τις Καρυες

Ο Π.Καραισκος  αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη.

Άλλα 8 λεπτά για το τέλος της παράτασης.

Απίστευτη φάση για το Δενδροχώρι στο 113'

Ο Τατσιος εξ' επαφής πλασάρει.

Ο Μαγγατος αποκρούει σωτήρια.

Γκολ στο 120'  για το Δενδροχωρι

Ο Ευθυμίου με καρφωτή κεφαλιά από κοντά κάνει το 1-0.

Με την επίτευξη του γκολ ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του παιχνιδιού και η ομάδα του Δενδροχωρίου φέρνει την άνοδο για την Α' Ερασιτεχνική.

Οι νικητές πανηγυρίζουν έξαλλα τη νίκη τους ενώ οι των Καρυών τα έχουν με το διαιτητή θεωρώντας τον υπεύθυνο για την απώλεια της ανόδου και κάπως έτσι τελειώνει το μπαράζ του Φλαμουλίου.