Κυριακή, 19 Οκτωβρίου 2014 02:58 από

Ο Σαχινίδης καθάρισε για τον Α.Ο.Τ στην Τσαριτσάνη!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟ Τρικαλα επί του Οικονόμου Τσαριτσάνης, με σκορ 0-2

Οι κυανέρυθροι παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο στο πρώτο μέρος σημειωσαν τα δύο τέρματά τους με μεγάλο πρωταγωνιστή το Βασίλη Σαχινίδη, ενώ στην επανάληψη έριξαν ρυθμούς, κρατώντας ωστόσο το υπέρ τους αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις

Οικονόμος: Βασιλειάδης, Καραγιάννης, Μανακούσιος, Κολιός, Κουμπούρας, Αγροδήμος,(46' Μπαλής) Καραγκούνης, Σενκάι,(62' Παπαιωάννου) Κουλτσιάκης, Χάφος, Μπλατσέρι(46' Γκουντρουμπής)

Α.Ο.Τρικαλα: Κούντσεφ, Σκούπρας, Παπαευθυμίου, Σκέντος,, Γεωργίου, Καμπλιώνης, Βαγγελί, Μλαντένοφ, Καραγιάννης, Μοσχάκης, Σαχινίδης

Το παιχνίδι όπως μεταδόθηκε από το Trikalascore:

Αρχίζουν σιγά σιγά να έρχονται οι Τρικαλινοι φίλαθλοι στο γήπεδο Τσαριτσάνης.

Από νωρίς έφτασαν ο χορηγός της ομάδας Χάρης Κουτσούρης με το στενό συνεργάτη του Γιάννη Τζώρτζη.

Επίσης οι Κώστας Φαμίσης, Κυριάκος Σελεμέκος και άλλοι μεταξύ των Τρικαλινών.

Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους ενώ συνεχίζεται η προσέλευση θεατών.

Στην Τσαριτσάνη και ο πρόεδρος της ΕΠΣΤ Θανάσης Μπουτζιώλης, ο γνωστός γιατρός Γιώργος Κολώνας και πολύς ακόμη κόσμος από Τρίκαλα.

Στην τελική ευθεία για την έναρξη του ματς, η κερκίδα του γηπέδου σχεδόν γεμάτη.

Αισιόδοξο κλίμα σε όλους στο στρατόπεδο του ΑΟ Τρίκαλα.

Στην Τσαριτσάνη βρίσκεται και ο Δημήτρης Σιαφαρίκας, ο οποίος πλέον ασχολείται περισσότερο με τα δρώμενα στο ποδόσφαιρο και όχι στο μπάσκετ.

Σε πολύ λιγο οι δύο ομάδες θα βγουν στον αγωνιστικό χώρο, για να ξεκινήσει το ματς.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ξεκίνησε πριν λίγα λεπτά το παιχνίδι στην Τσαριτσάνη.

Τα Τρίκαλα έχουν ήδη μία μικρή υπεροχή στο ματς.

Στο 4 μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ να ανοίξει το σκορ με το Μλαντένοφ να περνάει και το Βασιλειάδη και να πλασάρει στη ρίζα του δεξιού κάθετου δοκαριου.

Στο 7' σέντρα Μπλατσέρι ο Κούντσεφ μπλόκαρε εύκολα.

Η Τσαριτσάνη ισορρόπησε και έχει εκείνη την υπεροχή στα τελευταία δύο λεπτά.

Γκολλλ για τον ΑΟΤ στο 8' ε΄ξοχη μπαλιά Καραγιάννη στο Σαχινίδη που πλασάρει εύστοχα για το 0-1!

Ηταν υποδειγματική η ανταπίθεση του ΑΟΤ και το τελείωμα του Σαχινίδη!!!

Το γκολ πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους δεκάδες Τρικαλινούς στην κερκίδα.

Ο ΑΟΤ πιέζει και για δεύτερο τέρμα, έχοντας και την ψυχολογία με το μέρος του.

Στο 12' σουτ Μοσχάκη έξω από την περιοχή η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

Οι κυανέρυθροι έχουν επιβάλλει πλήρως το ρυθμό τους, με την Τσαριτσάνη να μην μπορεί να πλησιάσει στα καρέ του Κούντσεφ.

Εντυπωσιακή η παρουσία Τρικαλινών στις εξέδρες, που .ισως και να ξεπερνούν τους 100!

Πρώτη κίτρινη κάρτα στο 17' για το Μοσχάκη, για σκληρό μαρκάρισμα σε αντίπαλο.

ΣΤο 19' κεφαλιά Χάμου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Μία μικρή υπεροχή των γηπεδουχων ξανά στο παιχνίδι.

Το παιχνίδι αποκτά ένα γρήγορο ρυθμό, στα μισά του πρώτου μέρους.

Στο 25' σέντρα Καραγιάννη, κεφαλιά Κουλτσάκη ο Κουντσεφ μπλόκαρε εύκολα.

Χωρίς φάσεις το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.

μεγάλη ένταση στην κερκίδα ανάμεσα σε φίλους των δύο ομάδων

Κάποιοι οπαδοί της Τσαριτσάνης έβρισαν χυδαία την επόπτρια κ. Ράπτη και οι Τρικαλινοι του ζήτησαν εξηγήσεις, με τους πρώτους να κινούνται απειλητικά προς το μέρος των Τρικαλινών.

Με την επέμβαση και της αστυνομίας ηρεμούν τα πνεύματα.

Τα πράγματα έχουν ηρεμήσει και ασχολούμαστε ξανά με τα όσα γίνονται στον αγωνιστικό χώρο.

Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα να κάνουν το 0-2 στο 37' με το Μλαντένοφ να βγάζει ασίστ στο Μοσχάκη και ο τελευταίος να πλασάρει στο δοκάρι.

Στο 40' κίτρινη κάρτα στον Παπαευθυμίου για δυνατό μαρκάρισμα.

Εχουμε μπει στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους.

Στο 42' κεφαλιά Κουμπούρα διώχνεται σωτήρια σε κόρνερ.

Απευθείας εκτέλεση κόρνερ με τον Κούντσεφ να διώχνει με γροθιές.

Στη συνέχεια ο Καραγκούνης κιτρινίζεται για τον Οικονόμο.

Γκολλλλ για τον ΑΟΤ στο 44' με ωραία προβολή του Σαχινίδη το 0-2!!!

Η σέντρα από το Σκούπρα!

Στο 45 κόρνερ Μοσχάκη η μπάλα περνάει μπροστά από όλους και απομακρύνεται.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων τακουνάκι απ το Χάμο ο Κούντσεφ αποκρούει δύσκολα.

Τέλος Α ημιχρόνου.

B' HMIXΡΟΝΟ

Oλα έτοιμα για την επανάληψη.

Αναγνωριστικό ματς στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

Τιποτα αξιόλογο έως τώρα στην επανάληψη.

Πρώτο δεκάλεπτο στο δέυτερο μέρος με τα Τρίκαλα να κρατάνε χαλαρέ το υπέρ τους αποτέλεσμα.

Κίτρινη κάρτα για το νεοεισελθόντα Γκουντρουμπη στο 56'

Ο Σκούπρας διώχνει σωτήρια με κεφαλιά επικίνδυνη σέντρα των γηπεδούχων.

Συμπληρώσαμε μία ώρα παιχνιδιού παραμένει το 0-2 στο ματς, με το ρυθμό του να ευνοεί τον ΑΟ Τρίκαλα.

Στο 61' σουτ Γκουντρουμπή μέσα από την περιοχή η μπάλα έξω από τα δοκάρια του Κούντσεφ.

Στο 63' κίτρινη κάρτα στο Βανγκέλι για δυνατό μαρκάρισμα.

Στο 65' πρώτη αλλαγή για το Βασίλη Γκούμπλια που περνάει στο παιχνίδι το Στούμπο στη θέση του Καμπλιώνη.

Υπεροχή των γηπεδούχων εδώ και μερικά λεπτά, με τα Τρίκαλα να έχουν περιοριστεί σε παθητικό ρόλο.

Μεγάλη ευκαιρία στο 67' για την Τσαριτσάνη με τον Καραγιάννη μέσα από τη μικρή περιοχή να πλασάρει λίγο άουτ.

Καθολική υπεροχή των γηπεδούχων στο Β' μέρος, με τα Τρίκαλα να παρουσιάζονται αγνώριστα.

Δεύτερη αλλαγή για το Βασίλη Γκούμπλια με τον Κουλούρη να περνάει στη θέση του Μλαντένοφ.

Τραυματισμός του Χρήστου Καραγιάννη που φέρνει μία μικρή διακοπή στο ματς.

Στο 76' κίτρινη κάρτα στον Κούντσεφ για καθυστέρηση.

Mπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Τίποτα δε φαίνεται ότι μπορεί να αλλάξει αν και τα Τρίκαλα στο Β' ημίχρονο παρουσιάζουν μέτρια εικόνα.

Ο διαιτητής αποβάλλει κάποιον από τον πάγκο των γηπεδούχων για διαμαρτυρίες.

Τελευταίο 5λεπτο της συνάντησης, με τα Τρίκαλα να ελέγχουν το ματς και να μην απειλούνται από τους γηπεδούχους.

Οδεύουμε σιγά σιγά προς το φινάλε της συνάντησης με τα Τρίκαλα να προηγούνται ακόμη με 0-2.

Βρισκόμαστε στο 88'.

2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο διαιτητής δε θα αργήσει να σφυριξει τη λήξη.

Πίεση της Τσαριτσάνης και πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

Στο 94' μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με το Μανακούσιο να πλασάρει άουτ από κοντά.

Τελευταία αλλαγή για τον Γκούμπλια που βάζει τον Τεντολούρη στη θέση του Σαχινίδη.