Κυριακή, 14 Σεπτεμβρίου 2014 04:54 από

Ποδαρικό με το δεξί για τον Α.Ο.Τ.!!!

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση είδικά στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟ Τρίκαλα, επικράτησε της Ενωσης Αποστόλου Παύλου με σκορ 2-0, παρουσία 1000 περίπου θεατών στο δημοτικό στάδιο

Οι κυανέρυθροι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο μέρος, όπου πέρα από το τέρμα που σημείωσαν, έχασαν 4-5 κλασικές ακόμη ευκαιρίες, ενώ στην επανάληψη έριξαν κάπως στροφές, δίνοντας στον αντίπαλο την ευκαιρία να ψάξει την ισοφάριση.

Ωστόσο, στο φινάλε ήρθε σαν κερασάκι στην τούρτα το τέρμα του Γεωργάκη, ο οποίος έγραψε το τελικό 2-0, εν μέσω αποθέωσης από τον κόσμο που αποχώρησε ικανοποιημένος από το γήπεδο.

Οι συνθέσεις

ΑΟ Τρίκαλα: Κούντσεφ, Σκούπρας, Παπαευθυμίου, Σκέντος, Γεωργίου, Μπασιάκας, Καμπλιώνης,(80' Βεσελίνοφ), Βαγγέλι, Καραγιάννης,(86' Στούμπος), Μοσχάκης,(73' Γεωργάκης), Σαχινίδης

Εν. Αποστόλου Παύλου: Κύρου, Ιωαννίδης, Λεφίδης, Ηλιάδης, Μπλούκας, Ζωγράφος, Κωτσόπουλος,(67' Σερκδέρης), Ζαχαριουδάκης, Τσιούπρος, Πατσιαβούρας, Τζέτης(68 Προκοπιάδης)

Το παιχνίδι όπως μεταδόθηκε από το Trikalascore:

Mε καταρρακτώδη βροχή αλλά και αρκετό κόσμο στην κερκίδα θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα για τον ΑΟ Τρίκαλα.

800 περίπου θεατές στο στάδιο, με τις ΄δυο ομάδες να κάνουν την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο.

Ολα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

Ατεχνο ματς στα πρώτα του λεπτά με τα Τρίκαλα να έχουν την υπεροχή.

Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα στο 8' με τοο Σαχινίδη να βγαίνει τετ α τετ με τον Κύρου και να πλασάρει επάνω στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Στο 9΄΄ ο Καραγιάννης τετ α τετ με τον Κύρου που βρίσκει λίγο την μπάλα και παραχωρεί κόρνερ.

Με την εκτέλεση του κόρνερ η μπάλα στο Βανγκελί που από κοντά δεν καταφέρνει να τη στείλει στα δίχτυα.

Επιθετικός μονόλογος των Τρικάλων το ματς. Οι γηπεδούχοι ψάχνουν το γκολ.

Στο 23' καλό σουτ του Βανγκελί η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Γκολλλλ για τον ΑΟΤ στο 28: Εκτέλεση φάουλ Μοσχάκη, άψογη κεφαλιά Βανγκελί και 1-0!!!

Στο 33' ο Σαχινίδης λίγο έλειψε να κάνει το 2-0, στέλνοντας την μπάλα από κοντά στον Κύρου και στη συνέχεια στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 34' εκτέλεση φάουλ απ το Μοσχάκη, ο Κύρου αποκρούει ασταθώς την μπάλα.

Στο 45' μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τη σέντρα να βγαίνει και τον Τσιούπρο προ κενής εστίας να μην προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Τέλος ημιχρόνου 1-0 για τον ΑΟΤ.

Eναρξη επανάληψη χωρίς αλλαγές για τα Τρίκαλα.

Στο 47' ευκαιρία για την Ενωση Αποστόλου Παύλου με το Ζαχαριουδάκη να πλασάρει αφύλακτος και τον Κούντσεφ να αποκρούει σε κόρνερ.

Μουδιασμένο ξεκίνημα για τον ΑΟΤ στην επανάληψη.

Ισορροπημένο ματς λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.

15 λεπτά ακόμη για το τέλος του ματς.

Τα Τρίκαλα έχουν κατεβάσει στροφές στην επανάληψη, αλλά κρατούν το 1-0.

Τελευταία λεπτά του ματς, ο ΑΟΤ προηγείται αλλά δεν έχει καθαρίσει το ματς και έτσι αυτό έχει ακόμη σασπένς

Στο 89 μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον αφύλακτο Μπλούκη να πλασάρει ελάχιστα άουτ.

Γκολλλ για τον ΑΟΤ στο 93' με το Γεωργάκη να μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα!