Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου 2019 11:16 από

Για την πρόκριση στην Κρήτη

Στην Κρήτη βρίσκεται ο Α.Ο Τρίκαλα καθώς αύριο θα αντιμετωπίσει στο Παγκρήτιο στάδιο τον Εργοτέλη , στη ρεβάνς για την 5η φάση του κυπέλλου Ελλάδος

Οι «κυανέρυθροι» είχαν επικρατήσει με 3-2 στον πρώτο αγώνα παίρνοντας ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης.

Αύριο θα προσπαθήσουν να υπερασπιστούν αυτό το σκορ, προσέχοντας κατ’αρχήν τα μετόπισθεν, καθώς μία ενδεχόμενη ισοπαλία τους δίνει την πρόκριση, ενώ σε περίπτωση ήττα αποκλείονται εκτός και αν η ήττα αυτή έρθει με ένα γκολ διαφορά από 3-2(σκορ που στέλνει τις δύο ομάδες σε παράταση) και πάνω.

Ο Περικλής Αμανατίδης, λοιπόν, άφησε εκτός αποστολής τους Σταματή, Τεγούση και Σανδραβέλη για να τους έχει φρέσκους για το παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής της Football League, ενώ προσανατολίζεται να κάνει αρκετές αλλαγές στο παιχνίδι του Παγκρητίου.

Ο ΑΟΤ, βέβαια, είχε νικήσει με 3-2 στον πρώτο αγώνα και θα διεκδικήσει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του θεσμού.

Αναλυτικά, διαθέσιμοι είναι οι εξής παίκτες: Γιακουμής, Ζαρόπουλος, Καμπλιώνης, Τζαλόσι, Άλεξιτς, Βέρτζος, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Νιάρος, Ντόσης, Ριζογιάννης, Παπαγεωργίου, Πέλκας, Τσίπρας, Πελάεθ, Ελευθεριάδης, Λώττας, Γρηγορόπουλος.

Από τον Εργοτέλη θα απουσιάσει ο Μπαράτα ο όποιος όπως είναι γνωστό λόγω της απώλειας του πατέρα του έχει μεταβεί στην ιδιαίτερη πατρίδα του και ο επιθετικός Γιάννης Ιατρούδης ο οποίος έκανε επέμβαση στον χιαστό.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των ρεβάνς της 5ης φάσης:

ΤΡΙΤΗ 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

13:45 Παναιτωλικός-Ιάλυσος
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Μεϊντανάς (Αχαΐας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)
4ος: Βεργέτης (Αρκαδίας)

17:15 Εργοτέλης-Τρίκαλα
Διαιτητής: Βλάχος (Ανατολικής Αττικής).
Βοηθοί: Πριόνας (Εύβοιας), Νικολάου (Αθηνών)
4ος: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής)

ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

15:00 Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Κόλλιας, Μωυσιάδης (Ηπείρου).
4ος: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

15:00 ΟΦΗ-Καβάλα
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Καρσιώτης, Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)
4ος: Κάτοικος (Αθηνών)

17:15 Πανιώνιος-Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Κωνστάντιος (Εύβοιας)
4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)

17.:5 Ξάνθη-Απόλλων Λάρισας
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Πάτρας, Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)
4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

19:30 Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Τοροσιάδης, Φράγιος (Μακεδονίας)
4ος: Γιουματζίδης (Πέλλας)

19:30 ΑΕΛ-Καλαμάτα
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

19:30 Παναθηναϊκός-Παναχαϊκή
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Σινιοράκης (Χανίων)
4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)