Κυριακή, 9 Φεβρουαρίου 2020 10:51 από

Μεγάλο "διπλό" για Αίολο στη Φλώρινα

Μία ακόμη σημαντική νίκη σημείωσε σήμερα ο Αίολος επικρατώντας του Αριστοτέλη Φλώρινας με 50-65, κάνοντας κι άλλο βήμα για την υλοποίηση του στόχου της ανόδου στη Β' Εθνική

Το ματς ήταν κομβικό για το συγκρότημα του Χάρη Φόρου, καθώς αναμετρήθηκε με έναν αντίπαλο που παλεύει για τη σωτηρία και η νίκη αποκτά διπλή σημασία για τους κυανέρυθρους.

Ο Αίολος δε συνάντησε δυσκολίες καθώς από την πρώτη περίοδο πήρε το προβάδισμα με τη διαφορά να φτάνει στους 15 πόντους με τη λήξη του ημιχρόνου.

Διατηρήθηκε σε αυτά τα επίπεδα μέχρι το φινάλε, με τους φιλοξενούμενους να έχουν κορυφαίο το Σπηλιόπουλο με 17 πόντους και ακολούθησαν ο Πανάρας με 13 και ο Ρούζιος με 10.

Δεκάλεπτα: 9-17, 20-35, 36-52, 50-65
Διαιτητές: Σιταρίδης-Τσάνταλη
Αριστοτέλης Φλώρινας (Ντάγιος): Τσιάμης 12(2), Μπέλλης, Βασιλείου 2, Ντρίζα Τ., Οικονόμου, Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 10(2), Γκουτζιομήτρος 9(1), Σαββίδης 2, Παπούλιας 9, Καραδήσογλου 4.

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 10(2), Πανάρας 13(3), Αργύρης, Χατζής 1, Τριανταφύλλου, Σούλκο, Τσιούλκας 4, Κολότσιος 4, Σπηλιόπουλος 17(2), Κατσαδούρος 7(1), Τσότσος 9.