Τετάρτη, 3 Μαΐου 2017 03:54 από

13 μετάλλια για τα δελφίνια της ΑΕΤ στη Λάρισα!

Με εντατικούς ρυθμούς συνεχίστηκαν οι προπονήσεις - και όχι μόνο - των αγωνιστικών τμημάτων της Α.Ε.Τ., δημιουργώντας με αυτό τον τρόπο όλες εκείνες τις  προϋποθέσεις για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα

Το Σαββατοκύριακο 22-23 Απριλίου στο κολυμβητήριο της Λάρισας, διεξήχθησαν τα «ΚΕ΄ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΑ» προαγωνιστικών  κατηγοριών (9-10-11-12 ετών), με διοργανωτή το Δήμο Λαρισαίων και συνδιοργανωτές  τα αθλητικά σωματεία της γειτονικής πόλης.

Το κολυμβητικό τμήμα της Α.Ε.Τ. συμμετείχε με 9 κολυμβητές-τριες και κατόρθωσε να κατακτήσει 13 μετάλλια (3 Χρυσά - 7 Αργυρά - 3 Χάλκινα) κάνοντας αισθητή την παρουσία της στο γενικό πίνακα μεταλλίων. Αν και οι αθλητές βρίσκονται στην κορύφωση της προετοιμασίας τους για τους θερινούς αγώνες στο Βόλο, πέτυχαν σημαντικές διακρίσεις και ταυτόχρονα βελτίωσαν τους χρόνους τους στα περισσότερα αγωνίσματα.

 Την ομάδα συνόδευσε στη Λάρισα ο προπονητής της προαγωνιστικής  Καραΐσκος Γιώργος, καθώς και οι γονείς των παιδιών, οι οποίοι έμειναν απόλυτα ικανοποιημένοι από τις επιδόσεις και την προσπάθεια.

Τέλος θα θέλαμε να ενημερώσουμε όλους, πως ξεκίνησαν οι εγγραφές για τους λιλιπούτιους φίλους μας στην μικρή πισίνα του κολυμβητηρίου, οι οποίοι επιθυμούν να γνωρίσουν και να ασχοληθούν με την κολύμβηση, μία από τις πιο ευχάριστες φυσικές δραστηριότητες για κάθε παιδί, υπό την καθοδήγηση των έμπειρων προπονητών της Α.Ε.Τ. και φυσικά μέσα από ένα εξειδικευμένο πρόγραμμα που περιλαμβάνει άφθονο παιχνίδι, ανυπαρξία πίεσης και κυρίως αγάπη για το παιδί.

Για πληροφορίες απευθυνθείτε στα τηλέφωνα : Βάνα Κλωτσοτήρα-Καΐκη 6937405710, Γιώργος Καραΐσκος 6977247046 και Σοφία Ξάνθη 6972603585

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της προαγωνιστικής κατηγορίας:

 

 

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΕΛΕΝΑ

1η 50m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

1η 200mΕΛΕΥΘΕΡΟ

2η 100mΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

 

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΡΟΣ

3ος 400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

4ος 200m Μ. ΑΤΟΜΙΚΗ

5ος 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

 

ΠΕΤΤΑ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 

2η 200mΜ. ΑΤΟΜΙΚΗ

3η 100mΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

4η 50m  ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

 

ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

1ος 50m   ΥΠΤΙΟ

2ος 100m ΥΠΤΙΟ

 

ΧΑΨΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

2η 50m   ΥΠΤΙΟ

2η 100m ΥΠΤΙΟ

 

ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

2ος 50m  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

3ος 50m  ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

 

ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2ος 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

6ος 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

ΜΠΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

4η 50m   ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

4η 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

6η 100m ΥΠΤΙΟ

 

ΛΙΑΚΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

5ος 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

9ος 50m   ΕΛΕΥΘΕΡΟ

 

 

 

 

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ "ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ"