Εντυπωσιακό πέρασμα για την Κρύα Βρύση από την έδρα του Οικουμενίου

Σχεδόν ένα ημίωρο άντεξε ο Άγιος Οικουμένιος στο επιθετικό ποδόσφαιρό που έπαιξε η Κρύα Βρύση πιέζοντάς τον αρκετά στην άμυνα με αποτέλεσμα και τα τρια γκολ στο πρώτο ημίχρονο

Στην επανάληψη συνεχίζοντας στο ίδιο κρεσέντο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν άλλα δύο γκολ και την ευρεία νίκη 1-5 που τους διατήρει σε τροχιά απο τον πρωτοπόρο Διγενή Νεοχωρίου.

Οι γηπεδούχοι με αρκετές αλλαγές στο σχήμα τους το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν προσωρινά σε 1-4 με τον Τσορλιανό στο 67'.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Πρώτη καλή στιγμή με τον Ζαρακότα να σουτάρει η μπάλα στο κάθετο δοκάρι στο 6'.

Πάσα του Ντόσα στον Αυγέρο δεν προλαβαίνει και η μπάλα άουτ στο 9'.

Σουτ του Πολυζόπουλου η μπάλα άουτ στο 14'.

Κόρνερ με τον Αυγέρο την κεφαλιά ο Ζαρακότας η μπάλα άουτ στο 16'.

Σέντρα από τον Αυγέρο την κεφαλιά ο Λάππας αποκρούει σε κόρνερ ο Γκαραγκάνης στο 25'.

Κόρνερ για την Κρύα Βρύση σύγχηση στα καρέ του Γκαραγκάνη το γυριστό σουτ του Ντόσα και η μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 στο 27'.

Πάσα του Ντόσα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ στον Μαγουλίώτη το πλασέ μεσα στην μικρή περιοχή και το 0-2 στο 29'.

Σουτ του Πολυζόπουλου η μπάλα άουτ στο 38'.

Σουτ του Ντόσα η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά το σουτ από τον Λάππα το 0-3 στο 43'.

Σέντρα του Ντόσα κεφαλιά από τον Λάππα αποκρούει ο Γκαραγκάνης, ξανά σουτάρει ο Λάππας η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς και βγαινει κόρνερ στο 49'.

Φάουλ με τον Πολυζόπουλο απευθείας το σουτ και το 0-4 στο 53'.

Βαθιά μπαλιά του Σικοβέλα στον Τσορλιανό πλασάρει ιδανικά τον Πατσιαλή και μειώνει σε 1-4 στο 67'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Θώμο να κάνει την προβολή ύστερα από την πάσα του Ζαρακότα στο 73'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Καραγιαννακη το πλασέ η μπάλα άουτ στο 75'.

Γύρισμα του Θώμου στον Αγγέλη το πλασέ και διευρύνει το σκορ 1-5 στο 79'.